Yüksek RAM kullanımı

ayasli

Hectopat
Bilgisayarımda bellek kullanımı boştayken, yani sadece Opera ve Spotify açıkken %65 üstüne çıkıyor. ETS 2 en düşük grafiklerde oynarken ise %95'i aşabiliyor. Bir çözüm önerisi sunarsanız memnun olurum.

Çözüm önerisi istemişsiniz ama burada bir sorun yok ki çözümü olsun. Sistem boştayken diyorsunuz; arkada Opera, Spotify hatta ve hatta işletim sistemi açık. Sistem boşta falan değil yani. Oyundayken de çıkması lazım o değerlere, sonuçta sistemi zorluyorsunuz. Normal olmayan bir şey yok.

Çözüm önerisi istemişsiniz ama burada bir sorun yok ki çözümü olsun. Sistem boştayken diyorsunuz; arkada Opera, Spotify hatta ve hatta işletim sistemi açık. Sistem boşta falan değil yani. Oyundayken de çıkması lazım o değerlere, sonuçta sistemi zorluyorsunuz. Normal olmayan bir şey yok.
Hocam şu anda sadece opera ve steam açık ve bellek kullanımı %70 ve %80 arasında. Ayrıca Counter Strike oynarken (Go değil) bile bellek kullanımı o seviyelere çıkıyor.
Kaç GB RAM var ve aldığın bilgisayarın lisansı Windows kaç? Eğer lisanstaki Windows kurulu değilse bu tür sorunlar çıkabilir.
Hocam 8 gb bellek var ama 1.1 gb sisteme ayrılmış durumda. Diğer dediğinizi açıklayabilir misiniz, anlamadım tam olarak.
Kaç GB RAM'iniz var? Görev yöneticisinden belleği kullanan uygulamaların resmini atın.
8 gb bellek, 1.1 gb sisteme ayrılmış durumda.

Eğer ki normal diyorsanız bu değerlere, özür diliyorum. Birkaç kişi normal değerlerin %40 civarı olması gerektiğini söylemişti. Ama bana da değerler yüksek gibi geldi.

Dosya Ekleri

• grevYoneticisi.jpg
    grevYoneticisi.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 91
Sorun değil. Oyunda zaten istediğiniz şey RAM'in az değil çok kullanılması. Boştaki kullanımı ile ilgili de şu videoyu bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şu anda sadece Opera ve Steam açık ve bellek kullanımı %70 ve %80 arasında. Ayrıca counter-Strike oynarken (GO değil) bile bellek kullanımı o seviyelere çıkıyor.

Hocam 8 GB bellek var ama 1.1 GB sisteme ayrılmış durumda. Diğer dediğinizi açıklayabilir misiniz, anlamadım tam olarak.

8 GB bellek, 1.1 GB sisteme ayrılmış durumda.

Eğer ki normal diyorsanız bu değerlere, özür diliyorum. Birkaç kişi normal değerlerin %40 civarı olması gerektiğini söylemişti. Ama bana da değerler yüksek gibi geldi.

Bilgisayarı aldığında bilgisayar içinde ne kurulu olarak geldi? Yoksa FreeDOS muydu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı aldığında bilgisayar içinde ne kurulu olarak geldi yoksa FreeDOS muydu.
Hayır hocam dizüstü bilgisayarım windows 10 home kurulu halde gelmişti. Sonradan format attım ama aynı lisansı kullanıyorum.
Sorun değil. Oyunda zaten istediğiniz şey RAM'in az değil çok kullanılması. Boştaki kullanımı ile ilgili de şu videoyu bırakayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzleyeyim hocam. :)

Geri
Yukarı