Yüksek sesle müzik dinlemek kulaklara zarar verir mi?

Yok hocam birkaç şey denendi ama hep olumsuz sonuç. Çoğu devlet büyüğünde bile bu hastalık varmış zaten. Sadece stres seviyem azalınca, mutluyken geceleri biraz daha azalıyor ama hiçbir zaman o sessiz ortam olayı olmayacak benim için. Kısacası yüksek sesle dinleme ve uzun süre dinleme arada bir çıkar kulakların rahatlasın.

Ben de sizin hastalığınıza yakalandım küçükken silahı kulağımın yanında ateş ettiğim için zarar verdi ve sürekli çınlama var sessiz yerlerde anlaşılıyor. @XEfe.Bey anlayacağın her türlü yüksek ses zarar veriyor kısa süreli olsa bile.

Zarar verir. Hatta şöyle bir bilgi vereyim. Eğer kulağınıza iyi bakar iseniz yaşlandığınızda bile kulağınızda işitme kaybı olmayabilir. Bunun örneği Fas yakınlarında yaşayan bir kabiledir. Kabilenin adını unuttum fakat bu bilgi "Beynini En İyi Şekilde Kullan" adlı kitapta yazıyor.

Allah bu mübarek günlerde size bol sabır, şifa ve dayanma gücü versin hocam. Allah sizden razı olsun, sayenizde kulaklıkla uzun saatler takılmaya tövbe ettim, Bluetooth kulaklık alacaktım vazgeçtim. Çok sağ olun.
Ya kulaklık alacaksan al müziğini dinleyeceksen dinle ama müziğe kendini kaptırıp sesi normalin üstüne açıp saatlerce takılma. Düzgün normal ses belki bir tık üstünde aç 30-45 dakika dinle bırak.

Ya kulaklık alacaksan al müziğini dinleyeceksen dinle ama müziğe kendini kaptırıp sesi normalin üstüne açıp saatlerce takılma. Düzgün normal ses belki bir tık üstünde aç 30-45 dakika dinle bırak.

Yok hocam ben kulaklık artık çok nadir kullanacağım, Bluetooth kulaklık falan almayacağım. Kulaklarıma zarar vermeyim, size de çok teşekkür ederim. Siz bana bunu demeseydiniz ben hala kulaklık kullanacaktım.
Elbette zarar verir. Benim babam emekli topçu. O kadar çok yüksek sese maruz kalmış ki, şu anda tiz sesleri duyamıyor. Ben de hep yüksek sesle müzik dinlerdim, günde bir kulaklarım 10-15 saniye çınlıyor. Kötü bir durum anlayacağınız.

Ben bir de Gosmart kullanıyordum abi😳 iyi ki konu açmışım yav, Allah korudu. Daha fazla kullanmadan o kulaklığı elden çıkarmak en güzeli. Kulak çınlaması kötü bir şey.
Ben de sizin hastalığınıza yakalandım küçükken silahı kulağımın yanında ateş ettiğim için zarar verdi ve sürekli çınlama var sessiz yerlerde anlaşılıyor. @XEfe.Bey anlayacağın her türlü yüksek ses zarar veriyor kısa süreli olsa bile.

Rahatsız ediyor mu hocam?

Son düzenleme:
Yok hocam ben kulaklık artık çok nadir kullanacağım, Bluetooth kulaklık falan almayacağım. Kulaklarıma zarar vermeyim, size de çok teşekkür ederim. Siz bana bunu demeseydiniz ben hala kulaklık kullanacaktım.

Ben bir de Gosmart kullanıyordum abi😳 iyi ki konu açmışım yav, Allah korudu. Daha fazla kullanmadan o kulaklığı elden çıkarmak en güzeli. Kulak çınlaması kötü bir şey.

Rahatsız ediyor mu hocam?
Etmez mi? Ediyor tabii.

Geri
Yukarı