Yüksek Seviye Kulaklık Önerisi

NeoksiT

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar genel olarak orta bütçeli Logitech - Razer - Asus gibi markaların oyuncu kulaklıklarıyla ilgili deneyimim var gerçek 7.1 olanlarına kadar çoğunu kullandım. Şu anda da bana oyun harici hem günlük kullanım hem müzik için konforlu uzun sürede yormayan üst seviye bir kulaklık arıyorum. En bilinenlerinden Beats Pro almayı düşünüyordum ancak ses kalitesi için pek iyi şeyler duymadım. Sennheiser, Beyerdynamic, Ultrasone gibi markaları da pek bilmiyorum sizce ne almalıyım ? En son Asus Strix 7.1 kullandım düşük seviye seslerde pek verim alamadım sesi boğuyor o yüzden her ses seviyesinde bana çok güzel performans sunmasını bekliyorum alacağım kulaklığın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklıktan beklentim bana her durumda iyi ses vermesi. Örneğin bazı kulaklıklar ses kalitesi düşük olan mp4 ve mp3'lerde sesi bozuyor boğuyor arkadaki enstrümanları veremiyor veya o düşük sesleri degiştiriyor vesayre ben bu açıdan zayıf bi kulaklık almak istemiyorum ayrıca oyun oynarkende bu kulaklığı kullanmayı düşünüyorum uzun süre kulakta kalıcağı için protein deri tarzı yastıkları kesinlikle almam. Şuan aklımdaki model Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm Headphone müzik tarzı olarak pek belirli bi tarzım yok ama dediğim gibi her ses seviyesinde iyi performans vermesini umuyorum tabi bu kadar para verdikten sonra bass ve tizlerinde belli bi standartın üstünde olması gerek. Bütçe çok abartılmadığı sürece sıkıntı değil örnek verdiğim kulaklıkların civarı bi fiyat.

Sennheiser modellerini bayağı araştırdım da hem duruş olarak hem yastıkları olsun pek hoşuma gitmedi ses kalitesinden çok övgü almasına karşın.

Ses kalitesi olarak önerdim ben de. Beats'de görünüm kullanışlılık var fakat sesleri hoşuma gitmiyor. Sennheiser' ın başka modellerine bak derim.

Bence Beyerdynamic DT990 güzel bir seçim fakat 250 Ohm almanız amplifikatör gerektirir ve ses kalitesi olarak neredeyse hiç bir katkı sağlamaz, daha çok yüklü ses sistemleri için tasarlanmıştır (radyo gibi), onun yerine 32 Ohm'luk alırsanız amplifikatör yerine bir DAC alabilirsiniz ve bunu tavsiye ederim. DT990'ın iki modeli var ve konuştuklarınıza bakılırsa Premium modeli size uygun. Ayrıca Sennheiser'in HD598 modelinin yastıkları bana neredeyse en rahat gelen yastıklar.

Sağolun dediğiniz amplifikatör olayını bilmiyordum araştırıcam.

Şimdi bu amplifikatör olayı nasıl oluyor 250 ohm'un tam verimini almak için illaki almam gerekiyorsa alırım ancak hangi fiyat aralığındaki amplifikatör benim işimi görür ?

Sağolun dediğiniz amplifikatör olayını bilmiyordum araştırıcam.

Şimdi bu amplifikatör olayı nasıl oluyor 250 ohm'un tam verimini almak için illaki almam gerekiyorsa alırım ancak hangi fiyat aralığındaki amplifikatör benim işimi görür ?
Her birinin çıkış gücü farklıdır 250 ohmu destekleyen bir tanesini bulmanız lazım sadece, bu da özelliklerinde yazar. Fakat dediğim gibi amplifikatör ses kalitesini arttırmaz sadece sesin daha yüksek çıkmasını sağlar, amplifikatör bir güç kaynağıdır. Ses kalitesi için DAC almalısınız.

Öyleyse bir tane DAC alsam 250 ohm'da tam verim alabilir miyim ? Konu hakkında hiç bilgim olmadığı için kusura bakma böyle soruyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı