Yüksek SNR Margin değerlerinde CRC hatası

AtaKemall

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
3 Gün önce kararlılık ayarında SNR Margin'i 16 yapsam da 5 saatte 100000 CRC hatası gözlemlemiştim. TürkNet Destek 3 kere Türk Telekom'a iş emri verdi birinde gelmişler düzelttik dediler, ikincisinde kullanıcı kaynaklı dediler. Bugün gelmişler düzelttik dediler ama düzelme yok. Ekran görüntülerindeki gibi çok kısa bir sürede bile 100000 CRC hatası alıyorum. Sürekli her türlü ayarda bile -3.0 Db'ye düşüyor SNR Margin. Sorun modemde olabilir mi?
Downlaod SNR Margin çok dalgalı. Şuan hızı düşürdüm 24 dB'ye sabitledim. 24 dB iken bir süre CRC hatası olmuyor. Bir anda -3.0 dB'ye düşüyor ve binlerce hata oluyor. Bazen DSL kapanıp açılıyor. 24 dB iken aldığım ekran görüntüsü Screenshot_244.png ona da bakabilirsiniz. Merak ettiğim şey sorun modemde mi yoksa altyapıdır ankastreden modeme gelen kablo vs. şeylerde mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_240.png
    Screenshot_240.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 118
  • Screenshot_241.png
    Screenshot_241.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 119
  • Screenshot_242.png
    Screenshot_242.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 99
  • Screenshot_243.png
    Screenshot_243.png
    14 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_244.png
    Screenshot_244.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleme:
Bina içindeki kablonuzda sorun olma ihtimali var. Cat6 kabloyla değiştirmenizi tavsiye ederim ek olmadan. Kabloyu çektiğinizi varsayıyorum. Kabloyu çektikten sonra sorun hala devam ediyorsa bir arkadaşınızdan ödünç modem alıp bir de onunla test edin. Sorun hala çözülmediyse santralden evinize gelen kabloda sorun olabilir ya da bina girişindeki ankastre de sorun olabilir pek olacağını sanmıyorum ama ihtimaller dahilinde.

Bu sorunu ben de yaşadım bina içindeki kablolar 75 mbps hızı kaldırmıyordu cok fazla internet kopuyordu bir süre paketimi 35 mbps şeklinde kullandım.

Kablo değişimi sonrası hat değerlerim : Kablo değişimi sonrası hat değerleri - Technopat Sosyal

Nexans 23 awg cat6 kablo. Dışındaki plastik biraz yumuşak ama bir sıkıntısını görmedim.
Online işlemlerden paketinizi 35 Mbps'e düşürdünüz mü ?

Bende sadece 305 metre kabloları çıkıyor ya bir link atabilir misiniz? 35'ti zaten yakın bir zamana kadar ama düşürünce de çok hata alıyorum.

3 Gün önce kararlılık ayarında SNR Margin'i 16 yapsam da 5 saatte 100000 CRC hatası gözlemlemiştim. TürkNet Destek 3 kere Türk Telekom'a iş emri verdi birinde gelmişler düzelttik dediler, ikincisinde kullanıcı kaynaklı dediler. Bugün gelmişler düzelttik dediler ama düzelme yok. Ekran görüntülerindeki gibi çok kısa bir sürede bile 100000 CRC hatası alıyorum. Sürekli her türlü ayarda bile -3.0 Db'ye düşüyor SNR Margin. Sorun modemde olabilir mi?
Downlaod SNR Margin çok dalgalı. Şuan hızı düşürdüm 24 dB'ye sabitledim. 24 dB iken bir süre CRC hatası olmuyor. Bir anda -3.0 dB'ye düşüyor ve binlerce hata oluyor. Bazen DSL kapanıp açılıyor. 24 dB iken aldığım ekran görüntüsü Screenshot_244.png ona da bakabilirsiniz. Merak ettiğim şey sorun modemde mi yoksa altyapıdır ankastreden modeme gelen kablo vs. şeylerde mi?
Hocam ne yaptınız? Sorun iç tesisattan mıymış? Bende de SNR çok dalgalı 4-12 arası geziniyor ve crc değeri adım adım artıyor. Ben ankastreye bağladım modemi doğrudan ancak sorun yine devam ediyor.

Hocam ne yaptınız? Sorun iç tesisattan mıymış? Bende de SNR çok dalgalı 4-12 arası geziniyor ve crc değeri adım adım artıyor. Ben ankastreye bağladım modemi doğrudan ancak sorun yine devam ediyor.
Kullandığınız modem ne? Bir de testi kaç saat yaptınız? İç tesisatta sorun yoksa bağlı olduğunuz portta sorun olabilir. Servis sağlayıcınız ile konuşun.

Geri
Yukarı