Kablo değişimi sonrası hat değerleri

Emre İşsever

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi iç tesisatımı CAT6 kablo ile değiştirdim ve hat değerlerim yaklaşık iki katına çıktı.
Sizlere bir sorum olacak ben bu değerler ile maksimum kaç Mbps hız alabilirim? (Altyapım 69 Mbps destekliyor)

Dosya Ekleri

• Eski.png
    Eski.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 176
  • Yeni.png
    Yeni.png
    33,1 KB · Görüntüleme: 167
Hocam iç tesisatı nasıl yeniliyorsun.Detaylandırırsan sevinirim.
Evin içinde olan tesisata ellemeden yapıyorsun. Çünkü evde duvarların içinden kablo geçirmek çok zahmetli olur.
Ben şöyle yaptım,
CAT6 kablo aldım. İhtiyacın kadar al fazla almana gerek yok. Ben 25 metre aldım. Sonra kabloyu evden doğalgaz borularından 1. kata kadar çektim(ankastre kutusu 1. katta ben 2.kattayım). Evin içinde de modemin olduğu odaya kadar kabloyu çektim. Nasıl götüreceğin sana kalmış ben yine evdeki doğalgaz borularını kullandım etrafta gözükmüyor kablo hiç olmazsa.
Bu kablonun içinde 4 çift bakır kablo var. Ben mavi-mavi beyazı kullandım. Evdeki ucuna rj11 çaktım. Evin dışında olan ucuda ankastreye bağladım yine mavi-mavi beyaz ucu takıcaksın. Modem bağlantısını da yaptıktan sonra hat değerleririn arttığını göreceksin.

Evin içinde olan tesisata ellemeden yapıyorsun. Çünkü evde duvarların içinden kablo geçirmek çok zahmetli olur.
Ben şöyle yaptım,
CAT6 kablo aldım. İhtiyacın kadar al fazla almana gerek yok. Ben 25 metre aldım. Sonra kabloyu evden doğalgaz borularından 1. kata kadar çektim(ankastre kutusu 1. katta ben 2.kattayım). Evin içinde de modemin olduğu odaya kadar kabloyu çektim. Nasıl götüreceğin sana kalmış ben yine evdeki doğalgaz borularını kullandım etrafta gözükmüyor kablo hiç olmazsa.
Bu kablonun içinde 4 çift bakır kablo var. Ben mavi-mavi beyazı kullandım. Evdeki ucuna RJ11 çaktım. Evin dışında olan ucuda ankastreye bağladım yine mavi-mavi beyaz ucu takıcaksın. Modem bağlantısını da yaptıktan sonra hat değerleririn arttığını göreceksin.

Çok sağ olasın detaylı anlatım için en kısa zamanda bakacağım bu işe.

Başlıkta da belirttiğim gibi iç tesisatımı CAT6 kablo ile değiştirdim ve hat değerlerim yaklaşık iki katına çıktı.
Sizlere bir sorum olacak ben bu değerler ile maksimum kaç Mbps hız alabilirim? (Altyapım 69 Mbps destekliyor)

Bende daireme gelen kabloyu CAT 6 ile değiştirirsem gelen hız artar mı?

Benim şuan arayüze göre max 19 mbps alabilirim gösteriyor. Ama altyapı sorgulama sitelerinde 38 mbps diyor. Ankastreden evime gelen kablo çok eski ve bazı yerlerden açılmış 2 3 senelik kablo. Bu kabloyu cat 6 kablo ile değiştirsek max. Kaç hız alırım?

Yeni konular

Geri
Yukarı