Yükseklik korkusu nasıl yenilir?

DivineTitan

Centipat
Yer
Antalya
Küçüklüğümden beri böyle bir sorunum var. Bazen gezmek amaçlı dağa çıkmam gerekiyor bildiğiniz elim ayağım tiriyor. abim falan gülerek yardım ediyor engelli gibisin diye 😄 Bu korkumu nasıl yenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçüklüğümden beri böyle bir sorunum var. Bazen gezmek amaçlı dağa çıkmam gerekiyor bildiğiniz elim ayağım tiriyor. Abim falan gülerek yardım ediyor engelli gibisin diye 😄 bu korkumu nasıl yenebilirim?

Benim yok ama kolay bir şey olduğunu sanmıyorum. Kolayca yenmek zor olur yani. Bilmiyorum ama yüksek yerlere çıkarak olabilir belki alışırsın.

Küçüklüğümden beri böyle bir sorunum var. Bazen gezmek amaçlı dağa çıkmam gerekiyor bildiğiniz elim ayağım tiriyor. Abim falan gülerek yardım ediyor engelli gibisin diye 😄 bu korkumu nasıl yenebilirim?

Bende de bir anda geçti. Nasıl ve ne zaman bilmiyorum. Böyle çatıya falan babama yardım etmek için çıkınca bacaklarım felç geçiriyordu sanki titremeye başlıyordu. Bir gün benden tornavida istedi at buraya dedi bende atmadım ve çatıya çıktım isteyerek ve bacaklarım dümdüz yerinde duruyordu zıplıyordum falan(şaka o kadar değil niye zıplayım)işte geçti öylece.

Bende de bir anda geçti. Nasıl ve ne zaman bilmiyorum. Böyle çatıya falan babama yardım etmek için çıkınca bacaklarım felç geçiriyordu sanki titremeye başlıyordu. Bir gün benden tornavida istedi at buraya dedi bende atmadım ve çatıya çıktım isteyerek ve bacaklarım dümdüz yerinde duruyordu zıplıyordum falan(şaka o kadar değil niye zıplayım)işte geçti öylece.

Umarım benimki de geçer. İyi günler.

Yükseklik korkusu bende ilkokulda ve ortaokulda iken vardı şu an liseyi bitirmek üzereyim ve büyük çoğunluğu geçti. Zamanla geçiyor anladığım kadarıyla. Fakat siz şimdi bu korkudan kurtulmak istiyorsanız korkunuzun üstüne gitmekten başka bir çareniz olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı