Yükseklik korkusu nasıl yenilir?

Nasıl yenerim? Balkona bile yaklaşamam, çok korkarım. 200 metre yükseklikten bir kere aşağı bakmıştım, nefes nefese kaldım. Bu işi nasıl çözerim ben?

Hocam nasıl biliyor musunuz benim de yükseklik korkum vardı 4 katlı bir yerden bakınca korkuyordum sonra 19. kata taşındık balkon demirliydi ismini tam bilmiyorum anlarsınız siz orada saatlerce oturdum telefonla falan uğraştım ve bir şekilde korkumu yendim güvenli bir şekilde yüksek yerlerde vakit geçirin.

Hocam nasıl biliyor musunuz benim de yükseklik korkum vardı 4 katlı bir yerden bakınca korkuyordum sonra 19. kata taşındık balkon demirliydi ismini tam bilmiyorum anlarsınız siz orada saatlerce oturdum telefonla falan uğraştım ve bir şekilde korkumu yendim güvenli bir şekilde yüksek yerlerde vakit geçirin.
Ya bina çökerse. Dalga geçmiyorum çok ciddiyim.

Ya araba çarparsa, ya o kız bana bakmazsa, ya dersten geçemezsem, ya işi alamazsam, ya başarısız olursam? Vs. Uzar gider. Olumsuz düşünerek yaşayamazsın arkadaşım. Sen önce olumsuz düşünmeyi bırak hayat kısa, keyfine bak biraz.

Kediler yüksekden düşünce bir şey olmuyor. 4 ayak üstüne düşüyor :D
Konunun cevabına gelirsek. Yükseklik korkusu bende de var. Pek sorun oluşturmuyor fakat bu korkuyu yenmek çok zor denebilir hatta imkansız. Doğuştan geliyor denebilir :D

Hocam sizin asıl sorununuz yüseklik degilde felaket teorisyenligi olabilirmi? Yani kısaca hep en kötüsünü en olabilir secenek olarak düşünüyorsunuz.

Hocam sizin asıl sorununuz yüseklik degilde felaket teorisyenligi olabilirmi? Yani kısaca hep en kötüsünü en olabilir secenek olarak düşünüyorsunuz.
Yanlıs anlamanızı istemem sadece durumun farkında olmanız belki size yardımcı olur diye yazdım.

Yanlıs anlamanızı istemem sadece durumun farkında olmanız belki size yardımcı olur diye yazdım.
Daha önceden trafik kazası, bina çökmesi vb. şeyler gördüm. Ve ölüm bir gerçek değil mi hocam? Korkmak bence çok normal. Ama asıl konuya gelirsek, yükseklik korkumu yenmem mümkün değil. Korkumun üstüne gidersem kötü şeyler olabilir.

Daha önceden trafik kazası, bina çökmesi vb. şeyler gördüm. Ve ölüm bir gerçek değil mi hocam? Korkmak bence çok normal. Ama asıl konuya gelirsek, yükseklik korkumu yenmem mümkün değil. Korkumun üstüne gidersem kötü şeyler olabilir.
Bende korkuyorum ve bunun beni saçma sapan şeyler yapma konusunda dizginledigini düşünüyorum. Eğer bir sorununuz varsa onu kendi lehinize çevirin yada kendinizi öyle olduğuna inandırın ölüm korkusu aslında insanın hep aklınızda olması gereken birşey. Hayatınızı her an sonlanabilecegi gerceğiyle yaşamak(dozunda) çevrenizeki insanlara karşı olan tutumunuzuda degiştiricektir. Bu dediklerimi bir düşünmenizi isterim hayırlı akşamlar.

Bunların nedenlerinden biri hep dar ortamda kalmak gibi geliyor bana. Gözünüz hep yakındaki şeylere alışmış. Uzak korkutucu gelebiliyor. O yüzden hep açık alanlarda yürüyün açık alanda seyahat edin hep uzağa odaklanın. Mesela, 1-2Km ötedeki dağlara bakın binalara bakın gözünüz uzağa alışınca yükseklik korkusu az bir şey yok olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı