Yükseklik korkusu nasıl yenilir?

Evin balkonundan bile bakamıyorum, sandalyeden yere atlarken korkuyorum. Artık sinirimi bozmaya başladı, bu sene yenmeye karar verdim. Nasıl yenebilirim, tavsiyeleriniz var mı?

Parka gidin atlayabileceğiniz yerlerden atlayın. (bir yerinizi incitmeden.) İlk önce bir yere çıkıp uzun uzun bakın. Yüksek geldiği anda kendinizi bırakın. Atladığınızda, "bunda bir şey yokmuş ki" diyeceksiniz.
Sıkıntı çıkarsa sorumluluk kabul etmiyorum.

Travma olabilir. Belki daha önce gördüğün bir olay yüzünden korkuyor olabilirsin. Biraz düşün ne zaman başladı bu korku. Belki hangi olayın neden olduğunu hatırlarsan ve bu yüzden korktuğunu fark edersen korkun hafifleyebilir.
Travma olmadı, hiçbir şey yoktu ortada başladı öyle. Küçüklüğümden beri korkuyorum, tek korkmadığım yer uçak.

Evin balkonundan bile bakamıyorum, sandalyeden yere atlarken korkuyorum. Artık sinirimi bozmaya başladı, bu sene yenmeye karar verdim. Nasıl yenebilirim, tavsiyeleriniz var mı?

Ben sadece yüksekten korksam iyi.
Çok yüksek yapıların önünde durunca da üstüme yıkılacakmış gibi geliyor.
Ama hoşuma gidiyor bu korku. Kendimi daha da korkutmak için yüksek yerlere çıkardım. Zamanla korkum azaldı.

Gördüğün en yüksek ağacın altına yumuşak bir şey koy sonra ağaca çık ve atla sağlık sigortan var mı?

Geri
Yukarı