Yükseltme Önceliği RAM mi, SSD mi Olmalı?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar sistemim şu şekilde;
  • ASUS Strix GTX 950 2G
  • İ5 4460 3.20 GHz
  • 8 GB DDR3 1600MHz RAM
Oynadığım oyunlar ise; PUBG, GTA V, Battlefield 1, FIFA 19, Apex Legendary, R6. Önceliğim hangi parça olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de önemli. Ben ilk RAM'i arttırdım. Performans artışı oldu. Ancak şu anki aklım olsa SSD'yi yükseltirdim. Ancak sadece ikisinden birini alacak paranız varsa, hangisi dereniz RAM. Ben PUBG, GTA, CS:GO'yu SSD'de, BF1 vs. HDD'de kullanıyorum.

Arkadaşlar sistemim şu şekilde;
  • ASUS Strix GTX 950 2G
  • İ5 4460 3.20 GHz
  • 8 GB DDR3 1600MHz RAM
Oynadığım oyunlar ise; PUBG, GTA V, Battlefield 1, FIFA 19, Apex Legendary, R6. Önceliğim hangi parça olmalı?
SSD öneririm. Günümüz oyunlar, programlar, işletim sistemleri SSD'ye uygun olarak tasarlanıyor.

SSD öneririm. Günümüz oyunlar, programlar, işletim sistemleri SSD'ye uygun olarak tasarlanıyor.
Hepsi de işlemci ve RAM yiyen oyunlar ilk başta RAM olmalı. Ekran kartı da RX 570 yapılıp SSD alınırsa yola devam edilir. Her konuda öneriyorum AMD reklamcısı değilim performansı yüksek, ucuz. :)
GTX 950 için 8GB RAM yeterlidir. Gözle görülür hız artışı için SSD tercih edilmeli.
Sizin yerinizde olsam SSD alırdım. SU650.
Bana kalırsa SSD çünkü ilerde yükseltme yaparsan SSD'yi yine kullanabilirsin.
Bence önce SSD al
İkisi de önemli. Ben ilk RAM'i arttırdım. Performans artışı oldu. Ancak şu anki aklım olsa SSD'yi yükseltirdim. Ancak sadece ikisinden birini alacak paranız varsa, hangisi dereniz RAM. Ben PUBG, GTA, CS:GO'yu SSD'de, BF1 vs. HDD'de kullanıyorum.
Arkadaşlar bu arada ikisinden birinin tercihini kesin yapacak olursam, RAM'de 4 GB takviye yapacağım. Ya da SSD olarak Samsung 860 EVO alacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı