Yükseltme yapılan Windows 11 vs. Temiz kurulum

saul g00dman

Kilopat
Daha fazla  
Temiz kurulumla Windows 11 kurmak daha iyi olacaktır her açıdan fakat yükseltme yöntemiyle kurunca aradaki fark gerçekten çok mu oluyor? Yani örnek olarak mesela bilgisayar normalde 15 saniyede açılacaksa yükseltmeyle 25-30 saniye gibi süreler oluyor mu? Kasma donma oluyor mu? Çok fazla dosyam var, silinmesini istemiyorum ona göre Windows 10'dan geçiş yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen benim bilgisayarımda ben yükseltme yaparak güncelledim ve herhangi bir sıkıntı çekmedim ayrıca açılış süresinde de pek bir değişiklik olmadı ancak arkadaşımın bilgisayarında ise bir süre sonra Windows Update bozuldu ve format atması gerekti ama yani bilgisayardan bilgisayara değişiyor gibi.

Ayrıca arkadaşımda benim gibi yükseltme yaparak geçmişti. Eğer önemli dosyalarınız çoksa Windows 11'e yükselterek geçebilirsiniz 14* gün gibi bir süre ile ayarlardan Windows 10'a da geri de dönebilirsiniz sıkıntı çekerseniz.

Temiz kurulumla Windows 11 kurmak daha iyi olacaktır her açıdan fakat yükseltme yöntemiyle kurunca aradaki fark gerçekten çok mu oluyor? Yani örnek olarak mesela bilgisayar normalde 15 saniyede açılacaksa yükseltmeyle 25-30 saniye gibi süreler oluyor mu? Kasma donma oluyor mu? Çok fazla dosyam var, silinmesini istemiyorum ona göre Windows 10'dan geçiş yapacağım.
Yükseltme yaparak geçiş yaptım ve herhangi bir problem yaşamadım. Geç açılma tarzı olaylarda yaşamadım. Şuan temiz kurulumla kullanıyorum ve bir farkta yok.

Yükseltme ile geçiş yaptım gayet stabil şu anlık.
Ekran kartı: RX 570
İşlemci: Intel i7-4790
RAM: 12GB.
Bi' kaç gün kullanayım daha da memnun kalırsam Windows.old klasörünü sileceğim.

Geri
Yukarı