Yükseltme yapmaya değer mi?

VıctorTR

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Zeytinburnu
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu anki bileşenler ;

• RX 470 4GB OC
  • X3440 4 GHz
  • H55M-S2
  • 4x2 8 GB 1600 Mhz RAM

Alacağım parçalar ;

Para vermeye değer mi, FPS artışı olur mu ?

Vala şöyle söyleyeyim. imzamın olduğu yerde üst kısım aktif kullandığım sistem. alttaki ise siparişini verdiğim sistem. Athlon kullanıyorum şu anda. OC yapmıştım 1 sene evvel 3.2 den 3.7'ye. şimdi ise ryzen 3 3100 ve xfx rx570 e geçeceğim. hayatım boyunca üst düzey sistemler ile çalıştım ama hiç kendime yeni pc almamıştım. hayırlısı ile alacağım. ryzen 3 3100 yerine az daha ekleyip epttavm den falan ryzen 5 2600 alabilirsin. ama bu haliyle bile gayet yeterli. en azından bana

Son düzenleme:
Eskisinden daha iyi performans vereceği kesin arkadaşın dediği gibi ekran kartınızıda upgrade ederseniz sistemden tam verim alabilirsiniz.
Vala şöyle söyleyeyim. İmzamın olduğu yerde üst kısım aktif kullandığım sistem. Alttaki ise siparişini verdiğim sistem. Hayatım boyunca üst düzey sistemler ile çalıştım ama hiç kendime yeni PC almamıştım. Hayırlısı ile alacağım. Ryzen 3 3100 yerine az daha ekleyip epttavmden falan Ryzen 5 2600 alabilirsin. Ama bu haliyle bile gayet yeterli. En azından bana.

Dostum mesajlarda imzamdaki sistem demen yasak diye biliyorum. Yakın zamanda bunun için ceza aldım düzeltmelisin.

Bence ucuzlarından almaya çalışınız. İşlemcinizi yükseltin biraz RAM'den kısın yani illa RGB olmasına gerek 3000 MHz'ı 3200 yapabilirsin ufak bir overclock ile bunu gibi. B450M S2H anakartı 479 TL bir yerde. İşlemcinizi R3 3300X yapmaya bakın.

Son düzenleme:
Vala şöyle söyleyeyim. imzamın olduğu yerde üst kısım aktif kullandığım sistem. alttaki ise siparişini verdiğim sistem. hayatım boyunca üst düzey sistemler ile çalıştım ama hiç kendime yeni pc almamıştım. hayırlısı ile alacağım. ryzen 3 3100 yerine az daha ekleyip epttavm den falan ryzen 5 2600 alabilirsin. ama bu haliyle bile gayet yeterli. en azından bana

Kural 22: İmzamdaki sistem diyerek sistemi konuda belirtmemek ceza nedenidir. İmzanız değişebilir. Her soruda sisteminizi yazmak zorundasınız. Benzer şekilde imzalara referans gösterilemez.

Asus Rog Strix 570 ekran kartımı satıyorum 7 ay haftasonlarında oyun amaçlı olarak kullandım. 2 yıl 3 ay daha garantili. İlgilenirsen 900 liraya bırakırım.
Malesef düşünmüyorum çünkü arasında FPS farkı yok denecek kadar az.

Yeni konular

Geri
Yukarı