Yükte 87 derece laptop için zararlı mıdır?

Sıvı metal kullanabilirsin ama özel bir bandı var onun bilmiyorsan işinin ehli dediğimiz pcci tanıyosan ona götür malzemeleri alıp sadece servis parası verirsin 5 10 derece fark ettiriyor sıvı metal.

Her ne kadar sıcaklığı çok düşürse de sıvı metal çok pahalı ve uygulaması çok riskli. Kaliteli bir termal macun daha mantıklı.

85+ sorun oluşturabilir, 100'de zaten su kaynıyor. 😅
İşlemci su mu?

İşlemci 2355 derecede kaynıyor bilginize.

Her ne kadar sıcaklığı çok düşürse de sıvı metal çok pahalı ve uygulaması çok riskli. Kaliteli bir termal macun daha mantıklı.

İşlemci su mu?

İşlemci 2355 derecede kaynıyor bilginize.
Boş yapmışsın işlemci kaynamaz erir, yani sıvı haline gelir. Su olduğunu iddia etmedim zaten ısı derecesine vurgu yaptım. 85+ üstünde performans kaybı kaçınılmazdır.

Boş yapmışsın işlemci kaynamaz erir, yani sıvı haline gelir. Su olduğunu iddia etmedim zaten ısı derecesine vurgu yaptım. 85+ üstünde performans kaybı kaçınılmazdır.

"Boş yapmak" kalıbını kullanan biriyle muhatap olmak istemezdim ancak şöyle anlatayım:
Plazmayı saymazsak şimdilik maddenin 3 hali var. Katı-sıvı-gaz. İşlemci de oda şartlarında katı. 1400 derecede eriyor. Eridikten sonra 2300 derecede kaynıyor. Dediğin şey buz 100 derecede kaynamaz gibi bir şey. Performans konusunda haklısınız da kimsenin laptoptan dibine kadar performans alayım gibi bir beklentisi yoktur herhalde. Sıcaklıktan dolayı performans kayıpları tabii ki olacaktır. Bunu istemeyen ya çok daha fazla para verip soğutması çok iyi laptop alır ya da masaüstü alır. Burada da şöyle bir durum var ki; laptop alanların önceliği zaten taşınabilirliği yüksek olması. Masaüstü seçeneği an itibariyle elendi. Çok para verip soğutması çok iyi laptop alma seçeneği de saçma zaten. Çünkü ilgili kişinin daha fazla bütçesi olsa ona göre bir laptop alırdı. Bu bağlamda en mantıklı seçenek termal macun. Laptoplar için başka seçenek yok zaten.

Geri
Yukarı