Laptop Yükte 90 Derece Fazla mı?

NickimiKedi7

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir bilgisayarımla çok ağır oyunlar oynamıyordum. Bugün Tomb Raider oyununu oynarken bi sıcaklık ve FPS değerlerime de bakayım dedim. Oyun ayarlarını High 1366x768 yaptım ve oyuna girdim. Her neyse oyun açıldı fakat değerlere baktığımda işlemci ve ekran kartı kullanımlarım %90 ile %80 arasında oynuyordu. Buna rağmen sıcaklık değerlerim 90 dereceyi gördü. Ben de daha önceden bu şekilde açılmış konuları araştırdım ve sıkıntı çıkabileceğini okudum. Fakat yine de size tekrar sormak istiyorum. Yaz sıcaklarında 90 derece sıkıntı çıkarır mı? Bilgisayarım bir laptop ve GT840M ekran kartına sahip. Oyuna ağır dememin sebebi de bu zaten.

Bahsettiğiniz derece CPU sıcaklığı mı, GPU sıcaklığı mı, belirtmemişsiniz. Ama ikisi için de fazla bir değer. Termal macunları yeniletmenizi tavsiye ederim.

Tomb Raider, sisteme inanılmaz bir derecede yük bindiren bir oyun. Eğer şansınız varsa CS:GO, Rainbow Six: Siege, Battlefield ya da Call Of Duty gibi oyunları laptopunuzda çalıştırıp sıcaklık değerlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Ben 3 ay önce macun değiştidim. CSGO oynarken GPU 94 derece, CPU 92 derecede oynuyorum bir sıkıntı çıkarmıyor. Kendini korumak için otomatik olarak frekans düşürüyor zaten bir sorun yaratacağını zannetmiyorum.

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir bilgisayarımla çok ağır oyunlar oynamıyordum. Bugün Tomb Raider oyununu oynarken bi sıcaklık ve FPS değerlerime de bakayım dedim. Oyun ayarlarını High 1366x768 yaptım ve oyuna girdim. Her neyse oyun açıldı fakat değerlere baktığımda işlemci ve ekran kartı kullanımlarım %90 ile %80 arasında oynuyordu. Buna rağmen sıcaklık değerlerim 90 dereceyi gördü. Ben de daha önceden bu şekilde açılmış konuları araştırdım ve sıkıntı çıkabileceğini okudum. Fakat yine de size tekrar sormak istiyorum. Yaz sıcaklarında 90 derece sıkıntı çıkarır mı? Bilgisayarım bir laptop ve GT840M ekran kartına sahip. Oyuna ağır dememin sebebi de bu zaten.
Benim laptopumun yaz aylarında 99 dereceye çıkıyor. 10 yıllık laptop olacak o kadar. Şu ana kadar sorun çıkarmadı ama 90 derece çok fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı