Yükte R5 5600X 75 derece RX6750 XT 80 derece normal mi?

Tamamdır, bunu halledeyim dediğiniz gibi. Bir de şeyi sormak istiyorum, ileride monitörümü değişeceğim, 2K veya 1080p çözünürlükte oynadığımda ekran kartı sıcaklığı daha da artacak mı? Eğer öyleyse bu kasa içi hava akışına iyice yoğunlaşmam gerekecek gibi.

2K monitör ile kullanıyorum şu an sıcaklar ise belirttiğim gibi 1080p ve 1440p FurMark bencmark testlerinde maksimum 66 derece gördüm. Oyunlarda uzun kullanımda ise 70 dereceyi gördüm en fazla hatta zorlamak için dün VSR açıp 4K ile oyun oynadım fanlar yüzde 50 60 yüke kadar çıktı fakat 70 üstüne hiç çıkmadı kart.

Masaüstünde sağ tık basın en üstte radean software açın.Performans a sonra ayarlanıyora basın.manüel ayarlamaya basın. Fan ayarı var orda 55° %30 65°%60 80° %80 yapabilrisniz.
Hocam fanları dediğiniz gibi ayarladım ama şimdi ben ekran kartının mı fan hızını ayarlamış oldum, bi anda gpu 2400rpm e kadar çıktı ama sıcaklık 65-70 arasına düştü

Masaüstünde sağ tık basın en üstte radean software açın.Performans a sonra ayarlanıyora basın.manüel ayarlamaya basın. Fan ayarı var orda 55° %30 65°%60 80° %80 yapabilrisniz.
Hocam düzeltme yapayım az önceki size verdiğim yanıt yanlış, gpu 50-60 derecelere kadar düştü ama fps i sınırladı şimdi sabit 60fps veriyor.

2400rpm de cok olmus kendiniz ayarlayın kendi kartınıza göre bence ses yapar sonra.70-73 idealdir yazın.
Yok hocam yanlış yazdım orada altında da düzeltme yapmıştım, pencere modunda kaldığı için oyun ekstradan çalışmış, tam ekrana aldım düzeldi sıcaklıklar normale döndü ama dediğim gibi FPS 60 sabit oldu onu nasıl düzeltebilirim

Yok hocam yanlış o pencere modunda kaldığı için oyun ekstradan çalışmış, tam ekrana aldım düzeldi sıcaklıklar normale döndü ama dediğim gibi FPS 60 sabit oldu onu nasıl düzeltebilirim
Vsync diye ayar var onu acmis olabilirsin. Yada oyun ici fps limitini 60 yapmisda olabilirsin.

Isılarınız normal. Yük altına 65-80 arası gezmesi normaldir. Hem yaz aylarında olduğumuz için ısının fazlalaşması doğal.

Valla hocam sıcaklık sorunu çözüldü ama onu hala yapamadım, dikey yenileme için bekle ayarını her zaman kapalı seçtim yine olmadı
Hocam valla bende bilemiyorum fan ayarıyla sabit 60fps ne alaka çözemedim.Sürücüyü sıfırlayabilirsiniz ya da direk silip tekrar yükleyebilirsiniz.

Hocam konudan bağımsız olarak bir şey sormak istiyorum. 6750XT ekran kartınızın MHz ve voltaj ayarlarını default mu kullanıyorsunuz yoksa kendiniz mi ayarladınız voltajı?

Geri
Yukarı