Yürüyünce bacağım ağrıyor

Ben de yaşadım. Can sıkıcı. Merdiven çıkarken falan her basamakta ağrı yapıyor. İki hafta merdiven inip çıkınca geçti.
Siz yine de en yakın sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz.

Ben hep evdeyim ve hareketsizim. Dışarı çıktım bugün yürüdüm biraz sonra bacağımda ağrı oldu nasıl geçer? Hamlanmış olabilir miyim?
Çok oturuyorsa kasların zayıflamış ve alışmamış olabilir. Ek olarak kan akışı da zayıflamış olabilir.

Ağrı yapıyor. Ve yürüyemiyorum.
Hocam 1 yıldır sadece yatıp çizgili kaslarınız erimediyse o kadar da ağrımaması lazım ben bir süre evde kaldığımda, ama ben evde geziniyordum ara sıra, ama 1-2 km yürüdükten sonra hafif ağrı oluyorsa normal. 1-2 metre şart değil koşu veya rampadan ( veya merdiven) çıkıyorsan normal.

Hocam müşterisi az olan bir toplum sağlığı merkezine gidip bir ağrı kesici kas gevşetici tarzı kremler var doktora rica edersen yazar geçmiş olsun.

2 ay boyunca dışarıya adımımı atmadım ve iki gün önce dışarı çıktığımda 10 dakika sonra eve geldim. Çok yorulmuştum. Uzun süre oturduğunuzdan dolayı olabilir, spor yapmayı ihmal etmeyin.

Uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra yürümek sizi zorlayacaktır. Kaslarınızı kullanmadığınız zaman kaslarınız zayıflar. Yeniden çalıştırarak eski formuna geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Eğer düzenli günlük bir yürüme planı oluşturursanız bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. İlk başlarda ağrıyacaktır ancak siz devam ettikçe azalacak ve ağrımayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…