Yüz ve sırtta sivilce çıkıyor

Ya işte ilaç sıkıntılı ama konu sahibi gibi artık acıdan uyutmaycacak kadar sivilceli, üstüne üstlük iltihaplı sivilceli kişiler için maalesef tek çare oluyor. Yani o alternatif çözümler %99 işe yaramıyor bu gibi aşırı sivilceli durumlarda. Size ithafen yazmadım bu arada, genel olarak söyledim.
Anladım hocam herkes istediğini yapmakta özgür bazı arkadaşlar ilaç kullanmaya çok meraklı olduğu için ilk fırsatta hemen başlamak istiyorlar fakat bilmiyorlar ki bu beraberinde bir sürü sorun getiriyor doktora görünmek en iyisi olabilir ben sadece diğer insanlardan farklı bir şey söylemek istedim.

Hocam dediğiniz gibi uzun vadede etkileri belki olabilir fakat sonuçta bunu doktor kontrolünde kullanmak zorundayız. Doktor, hasta için ilacı gerekli görmedikçe zaten vermez. Doktor uygun görmüşse demek ki hasta kullanabilir. Biz zaten direkt eczaneden al ilacı kullan demedik. Doktora görünün öyle kullanın dedik.

Hocam ilacı kullanan biri olarak; ilacın yan etkileri fazla fakat bunları gerçekleşme olasılığı çok çok düşük, ilacı kullanırken her ay hastaneye gidip kan tahlili veriyorsunuz zaten herhangi bir sıkıntı olduğunda doktorunuz sizin durumunuza göre ilacın dozunu arttırıp, azaltabilir. Yani yan etkilerden hiçbir korkunuz olmasın. Yukarıdaki arkadaş kullanma süresine 4 - 6 ay demiş fakat doğrusu 4 ile 8 ay arası. Sivilceler ilaç bittikten daha sonra devam ederse doktor gözetiminde tekrar kısa bir süre kullanılabilir. Ve en önemlisi asla ama asla internetten yan etkilerini araştırmayın. Eğer ki öyle bir hataya düşerseniz zaten ilacı büyük ihtimalle kullanmazsınız. İçinde saçma sapan, gerçekleşme olasılığı binde bir olan yan etki var. Tekrar söylüyorum, ilacı doktor kontrolünde kullanacağınız için yan etkilerden yana hiçbir korkunuz olmasın, olmamalı.

Ayrıca bilip bilmeden " internetten duyduklarıyla konuşan " insanların dediklerini dikkate almayın.
İlacı doktor mu yazıyor ben mi alıyorum?

Hocam dediğiniz gibi uzun vadede etkileri belki olabilir fakat sonuçta bunu doktor kontrolünde kullanmak zorundayız. Doktor, hasta için ilacı gerekli görmedikçe zaten vermez. Doktor uygun görmüşse demek ki hasta kullanabilir. Biz zaten direkt eczaneden al ilacı kullan demedik. Doktora görünün öyle kullanın dedik.

Hocam ilacı kullanan biri olarak; ilacın yan etkileri fazla fakat bunları gerçekleşme olasılığı çok çok düşük, ilacı kullanırken her ay hastaneye gidip kan tahlili veriyorsunuz zaten herhangi bir sıkıntı olduğunda doktorunuz sizin durumunuza göre ilacın dozunu arttırıp, azaltabilir. Yani yan etkilerden hiçbir korkunuz olmasın. Yukarıdaki arkadaş kullanma süresine 4 - 6 ay demiş fakat doğrusu 4 ile 8 ay arası. Sivilceler ilaç bittikten daha sonra devam ederse doktor gözetiminde tekrar kısa bir süre kullanılabilir. Ve en önemlisi asla ama asla internetten yan etkilerini araştırmayın. Eğer ki öyle bir hataya düşerseniz zaten ilacı büyük ihtimalle kullanmazsınız. İçinde saçma sapan, gerçekleşme olasılığı binde bir olan yan etki var. Tekrar söylüyorum, ilacı doktor kontrolünde kullanacağınız için yan etkilerden yana hiçbir korkunuz olmasın, olmamalı.

Ayrıca bilip bilmeden " internetten duyduklarıyla konuşan " insanların dediklerini dikkate almayın.
''kuru dudaklar (nekilit), kuru ve kırılgan cilt ve güneş yanığına karşı artmış duyarlılık'' ben genel yan etkilerinden bahsettim nadir görülenlerden bahsedip arkadaşı korkutmak istemedim yanlış anlamayın ben asla ''doktora gitmesin hap kullanmasın'' demiyorum ama her neyse anlatmak istediğimi anlattım

Arkadaşlar öncelikle ergenlikle alakalı diyenler gelmesin. Yüzümde ve sırtımda inanılmaz sivilce çıkıyor. Yüzümde 2 ceviz, 4 fındık boyunda iltihap var. Sivilceleri saymadım, çok fazla var. Sırtım ise her yatığımda yatağımı batırıyor, kan ve irin akıyor. Önerdiğiniz bir şey var mı? Deri ve zühreviye randevu görünmüyor. Acaba farklı bir bölüm mü? Cevap verenlere sonsuz teşekkürler ederim.

Doktora gitmelisin en doğrusu bu!

"Kuru dudaklar (nekilit), kuru ve kırılgan cilt ve güneş yanığına karşı artmış duyarlılık" ben genel yan etkilerinden bahsettim nadir görülenlerden bahsedip arkadaşı korkutmak istemedim yanlış anlamayın ben asla "doktora gitmesin hap kullanmasın" demiyorum ama her neyse anlatmak istediğimi anlattım.

Evet hocam haklısınız, bende de sadece tırnak içinde belirttiğiniz yan etkiler ortaya çıktı. Biraz sinirliyim bugün, sert konuştuysam affola :)

Geri
Yukarı