Yüz yüze eğitime geçilmeli mi?

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sizce artık yüz yüze eğitime geçmemiz gerekmez mi?
Dostlar elbette virüs var ve herkes risk altında ama bunu tedbirleri almayarak yenemeyiz. Sorun şu ki ben yüz yüze eğitimin başlaması taraftarıyım. Basit örnekler vereyim, mitinglerin olmasını engelleyerek, AVM'leri kapatarak, öğrenci ve çalışan dışında sokağa çıkma yasağı getirerek, turizm ve eğlence merkezlerinin tamamını kapatarak yüz yüze eğitimin ön koşulu hazırlanabilir. Şu anki durumda yazdıklarımdan eksik olan da var gerçekleşmiş olan da. Demem o ki öğrencilerin geleceğini çöpe atmak yerine milletin eğlencesini kısıtlasak ve en azından az da olsa eğitim verilse problem çözülebilir. Benim görüşüm bu.

Sizden ricam şu okumakla alakası olmayan arkadaşlar yorum yapmasın ve gerçekten okulla alakadar olan, okumak için okula gidenler fikrini beyan etsin.

...mitinglerin olmasını engelleyerek...
Boğaziçi kısmında zaten sıkıntılar varken bu engellenirse daha büyük sorunlar çıkartırlar.

Ek olarak gelir kaynaklarının birçoğu kapanmalı demişsiniz resmen. Böyle olmaz.
Sizin fikirleriniz gerçekten bana komik geliyor ama bir şey diyemem. Fikir sizin.

Dostlar elbette virüs var ve herkes risk altında ama bunu tedbirleri almayarak yenemeyiz. Sorun şu ki ben yüz yüze eğitimin başlaması taraftarıyım. Basit örnekler vereyim, mitinglerin olmasını engelleyerek, AVM'leri kapatarak, öğrenci ve çalışan dışında sokağa çıkma yasağı getirerek, turizm ve eğlence merkezlerinin tamamını kapatarak yüz yüze eğitimin ön koşulu hazırlanabilir. Şu anki durumda yazdıklarımdan eksik olan da var gerçekleşmiş olan da. Demem o ki öğrencilerin geleceğini çöpe atmak yerine milletin eğlencesini kısıtlasak ve en azından az da olsa eğitim verilse problem çözülebilir. Benim görüşüm bu.

Sizden ricam şu okumakla alakası olmayan arkadaşlar yorum yapmasın ve gerçekten okulla alakadar olan, okumak için okula gidenler fikrini beyan etsin.
Okulsuz olmuyor, hem eğitim hem de baş/bel ağrıları, göz bozulmaları açısından, akşama kadar bilgisayarın başındayız, böyle olmuyor.

Boğaziçi kısmında zaten sıkıntılar varken bu engellenirse daha büyük sorunlar çıkartırlar.

Sizin fikirleriniz gerçekten bana komik geliyor ama bir şey diyemem. Fikir sizin.

Tamam, sizin fikrinizin komik tarafını da ben belirteyim. Eğer bu nesil eğitimsiz kalırsa ileride ülkenin durumu şu anki kötü ekonomiden kat kat kötü bir hal alacak. Unutmayın çocuklarımız yarınlarımız.

Okulsuz olmuyor, hem eğitim hem de baş/bel ağrıları, göz bozulmaları açısından, akşama kadar bilgisayarın başındayız, böyle olmuyor.

Kesinlikle öyle, evinde interneti olmayan ve eğitim alamayan birçok benim tanıdığım insan var.

Geçilmemeli. Okul sosyal mesafenin olucağı en son yer ve ben hiçbir öğrencinin okulda virüsü düşüneceğini sanmam.

Eğlence merkezleriyle, turizm ile sadece geçimini sağlıyorsa ülke zaten acınacak haldeyiz demektir.

Tamam, sizin fikrinizin komik tarafını da ben belirteyim. Eğer bu nesil eğitimsiz kalırsa ileride ülkenin durumu şu an ki kötü ekonomiden kat kat kötü bir hal alacak. Unutmayın çocuklarımız yarınlarımız.
Öğrencilerin çoğu zaten eğitime bakmıyor bile. Birbirlerine çok yakın duruyorlar, sosyal mesafeyi korumuyorlar, bazıları maskelerini bile takmıyor. Bizzat gördüm ben bunları. Gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyen birisinin okula bile ihtiyacı olmaz.

Geçilmemeli. Okul sosyal mesafenin olucağı en son yer ve ben hiçbir öğrencinin okulda virüsü düşüneceğini sanmam.
Doğru fakat her devreyi ayrı günler ve sınıflara belli öğrenci sokmak şartıyla gayette yapılabilir. İyi bir disiplin lazım.
En azından ortaokullar/liseler açılmalı.
Tam tersi, ilkokullar daha öncelikli.

Geri
Yukarı