Yüzümde dokunduğum yerde sivilce çıkıyor

Kusura bakmayın o zaman :) tepkimden ötürü. Suratımı 3 kere sabun ile yıkıyorum sabah uyanınca, öğlen ve akşam yatmadan önce yıkarken de elim yüzüme değdiği için yine aynı sorunu yaşıyorum :)

18 yaşındayım. Yani yüzüme dokunduğum gibi şişlik hissedip ertesi gün sivilce oluşması rahatsız ediyor. Doktora gözükeceğim ancak virüsten dolayı gidemiyorum.

Nasıl yani?
Direkt yüzünün fotoğrafını görece yakın şekilde atabilir misin? Eğer burada atmak istemiyorsan Telegram gibi yerlerden atabilirsin.

Merhaba, vücudun yağlı bir vücut ise bunun olması genelde normal bir şey. Yağlı yemekleri azalt, saçların çok uzun olmasın, stres yapma, sivilceyi çok düşünme. Bunların çok etkisi var yağlı bir vücuda sahip birisi olarak söylüyorum.

Yağlı değilim. Saçım çok kısa evet bir kere dokunduktan sonra hep orayı düşünüyorum.

Direkt yüzünün fotoğrafını görece yakın şekilde atabilir misin? Eğer burada atmak istemiyorsan Telegram gibi yerlerden atabilirsin.
Yani fotoğraf derken cilt tipini anlamak ve yorumlayacak şekilde direkt fotoğraf değil yani. Akşam akşam uykuluyum yanlış yazabilirim kusura bakma.

Derinin altında bir sertlik olunca insanın eli gidiyor. Bir kez dokunduktan sonra zaten insan merakından bir daha elini çekememeye başlıyor. Neden olduğunu bilmemekle beraber bence sivilce oluşmakta ama sen elini dokunduğun için fark ediyorsun. Merakını öldürmeyi başarırsan ve ellemezsen zaten 2-3 gün içinde geçeceğini görürsün.

Evet bende öyle düşünüyorum ama dokunmadan olmuyor bir kere dokunduktan sonra elim hep orda

Cildin yağlı büyük ihtimalle veya cilt problemlerinin birçoğu bağırsak sağlığından meydana geliyor diye biliyorum. Alt katmanda birikiyor ve içten sivilce oluyor. Yediklerinize özen göstermenizin etkisi olacaktır. Yağlı ve basit karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmanızda fayda var. Ekmek, hamur işi, tatlı vs. vs. Bolca su ve salata, sebze, baklagil, et... Ayrıca günde en az 2 kez sabah-akşam olabilir, sabunla yıkayın kurutur. Çok kuruması da iyi değil tabi, mümkün olduğunca dengede tutmaya çalışın.

Son düzenleme:
Yani fotoğraf derken cilt tipini anlamak ve yorumlayacak şekilde direkt fotoğraf değil yani. Akşam akşam uykuluyum yanlış yazabilirim kusura bakma.

Hocam fotoğrafa gerek yok gibi söyleyeyim size yüzümü. Yağlı değil ne kuru ne yağlı günde 3 kere sabun ile yıkadığımdan dolayı yağ kalmıyor bile :)
Cildin yağlı büyük ihtimalle ve alt katmanda birikiyor ve içten sivilce oluyor. Yediklerinize özen göstermenizin etkisi olacaktır. Yağlı ve basit karbonhidrat içeren besinlerden uzak durmanızda fayda var. Ekmek, hamur işi, tatlı vs. vs. Bolca su ve salata, et... Ayrıca günde en az 2 kez sabah-akşam olabilir, sabunla yıkayın kurutur. Çok kuruması da iyi değil tabi, mümkün olduğunca dengede tutmaya çalışın.

Günde 3 kere yıkıyordum yağ kalmıyordu. Cildim fazla yağlı değil zaten tam ortası suyu fazlalaştırabilirim günde 2 3 bardak içiyorum.

Hocam fotoğrafa gerek yok gibi söyleyeyim size yüzümü. Yağlı değil ne kuru ne yağlı günde 3 kere sabun ile yıkadığımdan dolayı yağ kalmıyor bile :)

Günde 3 kere yıkıyordum yağ kalmıyordu. Cildim fazla yağlı değil zaten tam ortası suyu fazlalaştırabilirim günde 2 3 bardak içiyorum.

O halde bir de bahsettiğim diyeti denemeye çalışın, bakalım nasıl sonuç alacaksınız.

Yüz olmasaydı mometozan-furo merhem kullanın derdim.
Benim sırt bölgemde çıkıyordu.
Çok etkili bir merhem.

Yeni konular

Geri
Yukarı