Yukarı-Aşağı Ayarı Bozuk Koltuk

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yurtta kullandığım (yurdun verdiği) düz bilgisayar koltukları var. Yukarı-aşağı fonksiyonu bozuldu. Hep aşağıda duruyor, yukarı kaldırsam bile kendiliğinden iniyor. İnternette bunun için yedek parçalar var ama bir yurt koltuğu için masraf yapamam. Yurda söylesem onunda umru olmayacaktır. Acaba bu sorunu düzeltmemin bir yolu var mı?

Koltuğun amortisörü bozulmuş anladığım kadarıyla. Mobilya ile uğraşan arkadaşlar daha iyi bilir fakat amortisör tamiri görmedim hiç. İnternette ₺25-50 arası fiyatlara bulunduğu için hep değişime gidiliyor bu parça için.

Nasıl bir yurtta kalıyorsun bilmiyorum ama yurtta boşta fazladan vardır diye düşünüyorum. Masrafa girme değiştirmelerini iste.

Koltuğun alttaki hava amortisörlü yükseltme-kaldırma ayarlı mekanizmasının yedeğini satın alıp takın, en mantıklısı budur, bu mekanizmanın tamiriyle uğraşmaya değmez. Ancak takarken alyan anahtar seti elinizin altında olması lazımdır, çünkü genellikle 4-6 adet alyan vida koltuğa gömülü olan plastik yuvadaki delik yerlerine bir alyanla takılıp sökülüyor. Koltuk altına bakılınca vidasının dış şeklinden, eğer artı işareti şeklinde değil (o zaman yıldız olur) altıgen şeklinde oyukluysa sökmek-takmak için alyan seti gerekir. Kolay gelsin.

Teşekkürler. Genel olarak yedek parça ile çözülecek bir işe benziyor. Daha önce yurdun verdiği su ısıtıcını birisi yürütünce yenisini versinler diye söyledim çünkü demirbaş listesinde vardı ama vermediler. Sandalyeyi de bu yüzden kendim halledeyim demiştim ama ben öncelikle teknik bölüme bir sorayım bakalım. Belki şansıma depoda vardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı