Yumruklu kavgaya muşta getirmenin suçu nedir?

Malbayimmalbayim

Centipat
Daha fazla  
Olabildiğince kısa özetliyorum verilen yanıtlarla detaylandırırım. Çocuğun yaşı 17 benim 18. WhatsApp üzerinden çocuk beni durduk yere kışkırtıyor önceden benimle ilgili bir şeyi içine atmış. Tahrik ve küfrüne karşılık ben de küfür ediyorum çocukta bu fırsatı bulunca konuyu kavgaya getiriyor. Okul çıkışında mekana gidiyoruz. Çocuk ilk bana soru soruyor tam cevap vereceğim esnada cebinde sakladigi muştayla saldırmaya çalışıyor. Elimle ilk saldırıyı ve sonralarını engellemeseydim belki daha beteri olacaktı. İki tane darbe yüzüme ve kafama isabet etti. Ben de kendimi savunmak için yüzüne yumruklar attım. Araştırınca öğrendim ki "ağırlaştırılmış kasten adam yaralama" imiş şahsın yaptığı şey. Şimdi bu çocuğun alacağı ceza nedir? (1.5 sene dövüş sanatlarına amatör olarak gitmiş. Lakin ben kavgada muştayla bile çok bir etkisini görmedim. Sonradan kalıp farkından aleti getirdigini söyledi).

Suç aletidir. Karakola gidip suç duyusunda bulun, hatta darp raporu bile alabilirsin. Net tarih falan bir bilgim yok ama hayatına bela olacak bedeli olacaktır. 1-2 sene ceza alsa bile, şartlı tahliye yapabiliyorlar.
Yine de ömür boyu iş falan ararken başında bela.
Beter olsun.

Beyin kanaması bile geçirebilirdin. Allah korusun.

Geçmiş olsun, bu ülkede en az güvendiğim şey kesinlikle adalet maalesef. Serbest bırakılır muhtemelen. Çocuk olduğu için cezası daha da hafifleyecektir.

Git savcılığa ver. Sabıkası yapışsın üstüne hayat boyu. Gerçi bu ülkede böyle tipler ceza almayacaklarını veya az alacaklarını biliyorlar, o yüzden her türlü kancıklık var bunlarda.

Olabildiğince kısa özetliyorum verilen yanıtlarla detaylandırırım. Çocuğun yaşı 17 benim 18. WhatsApp üzerinden çocuk beni durduk yere kışkırtıyor önceden benimle ilgili bir şeyi içine atmış. Tahrik ve küfrüne karşılık ben de küfür ediyorum çocukta bu fırsatı bulunca konuyu kavgaya getiriyor. Okul çıkışında mekana gidiyoruz. Çocuk ilk bana soru soruyor tam cevap vereceğim esnada cebinde sakladigi muştayla saldırmaya çalışıyor. Elimle ilk saldırıyı ve sonralarını engellemeseydim belki daha beteri olacaktı. İki tane darbe yüzüme ve kafama isabet etti. Ben de kendimi savunmak için yüzüne yumruklar attım. Araştırınca öğrendim ki "ağırlaştırılmış kasten adam yaralama" imiş şahsın yaptığı şey. Şimdi bu çocuğun alacağı ceza nedir? (1.5 sene dövüş sanatlarına amatör olarak gitmiş. Lakin ben kavgada muştayla bile çok bir etkisini görmedim. Sonradan kalıp farkından aleti getirdigini söyledi).
Tutuklanmaz cunku hem yasi kucuk hem de alacagi ceza az olacagi icin denetimli serbestlikten faydalanacaktir. Tutuklansa bile sadece birkac gun gecirir hapiste. Alacagi cezayi bilmiyorum ama 1-2 yil arasi olabilir.

Çocuğun yaptığı ağırlaştırılmış kasten adam yaralamaya girse bile daha reşit olmadığı için ceza almayacak. Eğer çocuk anlaşılabilecek bir bireyse, konuşup hastane masraflarınızı temin edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı