Yunanca Öğrenmek

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Yunanca bilen var mı? Rastgele bir kaynağa bodoslama girmek, daha sonra da değiştirip konuları karıştırmak istemiyorum. Muhtemelen yarıda kalacak bir heves ama boş vakit buldukça en azından bir göz atmak istiyorum, göz aşinalığım bari olsun. Bilen varsa bir kaynak önerebilirse sevinirim. Teşekkürler.

Yunanistan'da yaşayan bir Türk'üm ve Yunancam iyidir, Yunanca videolar izleyin ve Yunanca bilen biri ile diyalog kurun.
Hiç bilmeden o şekilde öğrenemem, onu ancak geliştirirken yapabilirim. Biraz öğrenmem gerek önce.
Yunanca gibi bir dille neden vakit harcıyorsunuz? Tavsiyem Almanca ya da İngilizce öğrenin. Önünüzde iş imkanı olabilir.
KKTC'de okuyorum. Mezun olunca güney kesiminde veya Yunanistan'da iş bulabilirsem çalışabilirim. Bazen kuzeye de güneyden müşteri gelebiliyormuş, Yunanca bilmek avantaj olabilir yani.

Hiç bilmeden o şekilde öğrenemem, onu ancak geliştirirken yapabilirim. Biraz öğrenmem gerek önce.

KKTC'de okuyorum. Mezun olunca güney kesiminde veya Yunanistan'da iş bulabilirsem çalışabilirim. Bazen kuzeye de güneyden müşteri gelebiliyormuş, Yunanca bilmek avantaj olabilir yani.
Yunanca bilmiyorum ama ilk işe alfabelerini öğrenmekle başlayıp Da Vinci metodunu kullanarak sözcük ezberleyerek devam edin.

@Kimse, anlıyorum. Ancak onun yerine Almanca öğrenin, gidin Almanya'da çalışın. @Cole McCree, arkadaşımız da Yunanistan'da yaşıyormuş, Yunanistan zaten krizin içinde. İş bulabileceğinizi sanmıyorum. B1 almanca bilerek Alman vatandaşı olabilirsiniz.

Arkadaş haklı, bence Yunanca çok gereksiz ve zor bir dil. Neden öğrenmek istiyorsunuz ki?
Yukarıda yazdım. Diğer ülkeler Türkiye'ye göre daha uzak ayrıca muhtemelen o ülkelerde çalışma izni almak daha zordur. Çok ciddi düşünmüyorum zaten, şimdilik anlık bir heves. İleride daha ayrıntılı bilgi edinebilirsem ona göre ciddiyete bindiririm, belki farklı bir dile de yönelebilirim.

@Kimse, anlıyorum. Ancak onun yerine Almanca öğrenin, gidin Almanya'da çalışın. @Cole McCree, arkadaşımız da Yunanistan'da yaşıyormuş, Yunanistan zaten krizin içinde. İş bulabileceğinizi sanmıyorum. B1 almanca bilerek Alman vatandaşı olabilirsiniz.
Vatandaşlık işi öyle kolay değil. Allah'ın KKTC'si bile vatandaşlığı öyle kolay kolay vermiyor. Burası 10-20 yıldır burada olup vatandaş olmayanlarla dolu.
Arkadaşlar bir dile nereden başlamam gerektiğini az çok ben de biliyorum, teşekkür ederim yine de ama bana kaynak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı