Yurt dışı 0 iPhone 11'lerin kutusuz olması

Samet Erkan

Hectopat
Makaleler
1
İyi akşamlar. Sarı sitede gezerken yurt dışı iPhone 11'lerin piyasasına bakmak istedim ve birkaç tane telefoncuyla konuştum ve yurt dışından kutusuz şekilde geldiklerini söylediler ama bu bana şüpheli geldi. Ve her ilanda 0 denilen telefonların arkasında ekleyeceğim görseldeki etiketler bulunmakta. Acaba bu telefonlar teşhir şekilde mi ülkeye giriyor. Dün bir arkadaşım satın aldı ve hat sorunu var cihazın ama 0 adı altında satılıyor. Acaba bu telefonlar teşhir mi işin aslını bilen varsa ve bilgilendirirse sevinirim dostlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220725-000635_sahibindencom.jpg
    Screenshot_20220725-000635_sahibindencom.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 152
İyi akşamlar. Sarı sitede gezerken yurt dışı iPhone 11'lerin piyasasına bakmak istedim ve birkaç tane telefoncuyla konuştum ve yurt dışından kutusuz şekilde geldiklerini söylediler ama bu bana şüpheli geldi. Ve her ilanda 0 denilen telefonların arkasında ekleyeceğim görseldeki etiketler bulunmakta. Acaba bu telefonlar teşhir şekilde mi ülkeye giriyor. Dün bir arkadaşım satın aldı ve hat sorunu var cihazın ama 0 adı altında satılıyor. Acaba bu telefonlar teşhir mi işin aslını bilen varsa ve bilgilendirirse sevinirim dostlar.

Yurt dışı iPhone telefonlarda pasaport üstüne kayıt gerekiyor sanırım bilinmedik kişiden almanızı tavsiye etmem
hocam yurt dışı isterseniz Xiaomi telefonlardan başka bakmayın.

Yurt dışı cihaz benim zannımca çöp. Herhangi bir şekilde cihazı sıfırlarsan IMEI gider. Bazı yazılım güncellemelerini yapınca IMEI gider. Cihaz mevcut sürümde stabil ve kararlı çalışmaz. Askerde 6 ay boyunca elimden sayısızca Note 8, Note 8 Pro, Note 9 ve kaçak Samsung cihazlar geçti. Hiçbirisi stabil çalışmıyordu yazılım güncellemesi yaptığım 2 cihazın IMEI sıfırlanmıştı. Askerde olduğum için ve sakladığım içinde çok mağdur olmuştum. Satarken bilgilerimi yok etmek için cihazları sıfırladığımda aynı şekilde IMEI gidiyordu. Örneğin çalışıyorsun ve navigasyon çalışırken lazım yolda giderken aniden pat IMEI gitmeyeceğinin garantisini sana kimse vermez. Kısacası yurt dışı cihaz pişmanlıktır okey ucuza aynı cihazı kullanıyorsun ama ne denli dolu dolu kullanıyorsun orası tartışılır benim fikrim ve yaşadıklarım bu yönde. Benim için çöpten ibaretler.

Yurt dışı cihaz benim zannımca çöp. Herhangi bir şekilde cihazı sıfırlarsan IMEI gider. Bazı yazılım güncellemelerini yapınca IMEI gider. Cihaz mevcut sürümde stabil ve kararlı çalışmaz. Askerde 6 ay boyunca elimden sayısızca Note 8, Note 8 Pro, Note 9 ve kaçak Samsung cihazlar geçti. Hiçbirisi stabil çalışmıyordu yazılım güncellemesi yaptığım 2 cihazın IMEI sıfırlanmıştı. Askerde olduğum için ve sakladığım içinde çok mağdur olmuştum. Satarken bilgilerimi yok etmek için cihazları sıfırladığımda aynı şekilde IMEI gidiyordu. Örneğin çalışıyorsun ve navigasyon çalışırken lazım yolda giderken aniden pat IMEI gitmeyeceğinin garantisini sana kimse vermez. Kısacası yurt dışı cihaz pişmanlıktır okey ucuza aynı cihazı kullanıyorsun ama ne denli dolu dolu kullanıyorsun orası tartışılır benim fikrim ve yaşadıklarım bu yönde. Benim için çöpten ibaretler.
Hocam bende yurt dışı mi 11lite 5G ne kullandım sifirlayinca IMEI gitmedi yazılım ile de gitmedi gayet kararlı 5 ay oldu bir arkadaş benden önce aldı o alınca bende aldım gayet stabil çalışıyor IMEI 80 TL mi neydi şuan 11 bin tl çok fahiş bir fiyat 2 bine aldım ben

Apple cihazlara Xiaomi cihazlardaki gibi IMEI atılmadığını biliyor olmalısınız. Zaten öyle bir şey olsaydı vergilerden kaynaklı kimse orijinal satın almazdı.

IMEI işi çok geniş bir mevzu, öyle hemen çöp diye kenara atmak çok saçma olur. Sizin konunuz özelinde gidersem bahsettikleri cihazlar orijinaldir, 1 yıl da uluslararası garanti hakkınız bile bulunmakta. 4+4 şeklinde IMEI atmadan kullanabilir ya da pasaport kaydı yaptırabilirsiniz. 4 ayda bir de server üzerinden 100 liraya da geçici IMEI sağlayabiliyorlar. Ben IMEI'li cihaza karşı değilim ama pasaport kaydı yaptırıp cihaz alırsanız bozulana kadar muhtaç kalacaksınız desem yanlış olmaz. Son olarak Redmi cihaz kullanıp buradan IMEI olayına ya da Mi'ye çöp atmak çok saçma.

Hocam bende yurt dışı mi 11Lite 5G ne kullandım sifirlayinca IMEI gitmedi yazılım ile de gitmedi gayet kararlı 5 ay oldu bir arkadaş benden önce aldı o alınca bende aldım gayet stabil çalışıyor IMEI 80 TL mi neydi şu an 11 bin TL çok fahiş bir fiyat 2 bine aldım ben.

Bazı cihazlarda gitmeyebiliyor kullandığım Note 8 cihazdada gitmiyordu zaten bu yüzden yazılım güncellemiştim. Bir gece nöbetteyken güvenlik yaması geldi dedim ne olur ne olmaz kart bilgilerim falan var 2 ay kullandığım cihaz o güncellemede IMEI gitti. Askerde aşırı mağdur etmişti beni elimdende çıkaramamıştım IMEI yok diye. Askerde bayağı sıkıntı işler çünkü IMEI attırmak telefonu dışarıya çıkarıp geri sokmak vs. S20 FE SD865 alacağım yurt dışı 2-2.5 daha ucuz ama almıyorum TR cihazı alacağım. Çünkü yurt dışı cihazlar sıkıntılı oluyor kim ne derse desin askerde bunu çok iyi anladım elimden çok fazla telefon geçti sizinki sıkıntı yaratmamış olabilir ama yaratmayacağı anlamınada gelmez kısacası ben uzak dursun derim almak isteyen alabilir tabii herkesin özgür iradesi. İşim dolayısıyla da uzun yola vs çıkıyorum navigasyon kullanırken IMEI gittiğini düşünmek bile istemiyorum dağın başında telefon olmadan kalırım direk. İşim yüzündende kendi tecrübemle beraber ben alınmama taraftarıyım. Son olarak yurt dışı Note 8'lerin hepsinde kamera yazılımı düzgün çalışmıyor alacak olan varsa buradan söylemiş olayım örneğin portre modunda çekim yapınca galeride piksel piksel şeklinde çıkıyor yazılım kaynaklı.

IMEI işi çok geniş bir mevzu, öyle hemen çöp diye kenara atmak çok saçma olur. Sizin konunuz özelinde gidersem bahsettikleri cihazlar orijinaldir, 1 yıl da uluslararası garanti hakkınız bile bulunmakta. 4+4 şeklinde IMEI atmadan kullanabilir ya da pasaport kaydı yaptırabilirsiniz. 4 ayda bir de server üzerinden 100 liraya da geçici IMEI sağlayabiliyorlar. Ben IMEI'li cihaza karşı değilim ama pasaport kaydı yaptırıp cihaz alırsanız bozulana kadar muhtaç kalacaksınız desem yanlış olmaz. Son olarak Redmi cihaz kullanıp buradan IMEI olayına ya da Mi'ye çöp atmak çok saçma.

Bana bir şey söyleyeceksen beni etiketleyip söyle dostum kuyruğunu sıkıştırıp değil. Yukarıda ne yazdığımı düzgünce okudun mu sen? Yurt dışı cihazları benim babam sokmuyor ülkeye düşmanlığım yok başımdan geçeni anlatıyorum sadece Redmi cihaz kullandığımı Allah vahiy yoluyla iletti galiba sana yukarıda çünkü Samsung vs diye devam etmişim tek tek barkod numarasına kadar yazimmi kullandığım cihazları bunu mu istiyorsun?

Bana bir şey söyleyeceksen beni etiketleyip söyle dostum kuyruğunu sıkıştırıp değil. Yukarıda ne yazdığımı düzgünce okudun mu sen? Yurt dışı cihazları benim babam sokmuyor ülkeye düşmanlığım yok başımdan geçeni anlatıyorum sadece Redmi cihaz kullandığımı Allah vahiy yoluyla iletti galiba sana yukarıda çünkü Samsung vs diye devam etmişim tek tek barkod numarasına kadar yazimmi kullandığım cihazları bunu mu istiyorsun?
Kuyruk acısı mı? Bir kere IMEI atılmış cihaz SD işlemcili ise telefon ayarlar bölümünden sıfırlanmaz ya da güncellenmez, custom recovery ya da Mi Flash ile (Mi, POCO ya da Redmi ise) güncellenir. ; recovery ile de sıfırlanır. Note 8 kamrea sorunu için hiç persist flashlamayı da mı düşünmediniz? Dediklerim farkındayım giriş seviyesi bir kullanıcı için ağır şeyler başta ama bu kadar çok model kullandığınızı öğrenince çok saçma geliyor yakınmanız.

Geri
Yukarı