Çözüldü Yurt dışı 14 Pro Max'ta 4.5G kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OnurKr

Femtopat
Daha fazla  
iPhone 14 Pro Max aldım yurt dışından lakin Türkiye'de 4.5G uyumlu değil diye uyarı alıyorum. Turkcell'den kaç defa müşteri hizmetlerini aramama rağmen henüz bir çözüm yolu bulunamadı Apple ile görüşmemde bana operatörümün hattıma sağladığı LTE bandından kaynaklı olduğunu söyledi. Bu konuda hala yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@OnurKr,
Kayıt dışı gözüktüğü için operatör göremiyor olabilir. Kayıt yapılınca sorun kalkacaktır büyük ihtimalle. BTK üzerinden IMEI kontrol yaptığınızda telefon modeli gözüküyorsa sorun yok.
Dediğim gibi LTE yazması sorun değil.
Bende de aynı sorun var iPhone 14 Pro Max A2896 model numaralı, şebeke sürekli gidip geliyor. Hat Full çektiği halde ulaşılamıyor diyor ya da konuşurken hat gidiyor ses kesiliyor. Ekranda LTE yazısı çıkıyor ama uygulamada 4.5'i cihazınız desteklemiyor diyor. Turkcell ile görüştüm ayar göndereceğim teli kapatıp açın dedi gönderdi mi bilmem ama ben kapatıp açtım, bakalım neler olacak. Benzer şeyler yaşayanlar varsa yazsınlar. Çözüm yollarını değerlendirelim.

Bende de aynı sorun var iPhone 14 Pro Max A2896 model numaralı, şebeke sürekli gidip geliyor. Hat Full çektiği halde ulaşılamıyor diyor ya da konuşurken hat gidiyor ses kesiliyor. Ekranda LTE yazısı çıkıyor ama uygulamada 4.5'i cihazınız desteklemiyor diyor. Turkcell ile görüştüm ayar göndereceğim teli kapatıp açın dedi gönderdi mi bilmem ama ben kapatıp açtım, bakalım neler olacak. Benzer şeyler yaşayanlar varsa yazsınlar. Çözüm yollarını değerlendirelim.
Son durumu yazar mısınız?

Ben kaç ay geçti aynı şekilde desteklemiyor yazıyor ama uygulama giriş yaptığımda telefona gelen msj telefon marka model gösteriyor artık önce onuda göstermiyordu orther telefonla giriş yaptınız yazıyordu yani Turkcell rezalet :)

Geri
Yukarı