Yurt dışı 6500 TL telefon önerisi

Bütçe
6500TL

yektadontknow

Centipat
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar.

Yurt içi telefonlar çok pahalı olduğu için telefonu yurt dışı almayı planlıyorum. Bu yüzden eğer tavsiye vs. verecek iseniz yurt içi sıfır fiyatı 11-13.5 bin arası telefonları önerirseniz güzel olur.

Aklımda Mi 11T vardı fakat IMEI sıkıntılı imiş ondan pek aklıma yatmadı. S20FE güzel diyorlar ama çok tartışma dönüyor bataryadir vs. Ondan da pek emin olamadım. S21 de aynı şekil.

Sadece 2 kriter var:
  • Bataryası güzel olsun. (Hızlı şarjı 25-33W pek güzel bulmuyorum ama o da olur, sıkıntı değil.)
  • Sıkça oyun oynayacağım, işlemcisi 1 yıla çöp olmasın mümkünse.

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar.

Yurt içi telefonlar çok pahalı olduğu için telefonu yurt dışı almayı planlıyorum. Bu yüzden eğer tavsiye vs. verecek iseniz yurt içi sıfır fiyatı 11-13.5 bin arası telefonları önerirseniz güzel olur.

Aklımda mi 11t vardı fakat IMEI sıkıntılı imiş ondan pek aklıma yatmadı. S20FE güzel diyorlar ama çok tartışma dönüyor bataryadir vs. ondan da pek emin olamadım. S21 de aynı şekil.

Sadece 2 kriter var:
  • Bataryası güzel olsun. (hızlı şarjı 25-33W pek güzel bulmuyorum ama o da olur, sıkıntı değil.)
  • Sıkça oyun oynayacağım, işlemcisi 1 yıla çöp olmasın mümkünse.
Ben S20FE kullanıyorum ve 1 yıldır hiçbir sıkıntı yaşamadım çiçek gibi telefon her konu altına yazarım tek sıkıntısı ön kamerasıdır bu telefonun. Batarya problemi olarak insanların beklediği şey ne bilmiyorum fakat beni 1 gün götürüyor yoğun kullanımda. Bunun üstüne oyun vs. oynarsam 1 günü çıkartmakta zorlanıyor. Hızlı Şarjı da 0 dan 100 e 1 saat 19 dakikada şarj ediyor bence makul size yetersizse bilemiyorum tabi.

Ben S20FE kullanıyorum ve 1 yıldır hiçbir sıkıntı yaşamadım çiçek gibi telefon her konu altına yazarım tek sıkıntısı ön kamerasıdır bu telefonun. Batarya problemi olarak insanların beklediği şey ne bilmiyorum fakat beni 1 gün götürüyor yoğun kullanımda. Bunun üstüne oyun vs. oynarsam 1 günü çıkartmakta zorlanıyor. Hızlı Şarjı da 0 dan 100 e 1 saat 19 dakikada şarj ediyor bence makul size yetersizse bilemiyorum tabi.
Hocam batarya kısmında 4500mah olması ve (bildiğim kadarıyla) kutudan 15w şarj aleti çıkıyor diye biliyorum.

Snapdragon işlemcisi olduğu için imei için sıkıntı olmuyor diye biliyorum. Antutu puanı da mi 11t den düşük. Ama herkes S20FE daha iyi diyor ondan pek emin olamadım sizin oyun vs. deneyiminiz nasıl?

Oneplus 9 alabilirsiniz 7000 civarında satılıyor .
Hocam sıfır fiyatı 21-22 bin arası geziyor nasıl yurt dışı 7000TL ye gelsin. Belki de geliyordur ama pek aklım ermedi.

Düzenleme: Mi11 T modelinde update veya sıfırlama da imei gidiyor diye biliyorum. Aynı imei yi tekrar atamiyor muyuz acaba ? Tek kullanımlık mı? Yoksa boşu boşuna para vermeye giriyor diye mi update falan atmıyorlar. Bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen.

Son düzenleme:
Hocam sıfır fiyatı 21-22 bin arası geziyor nasıl yurt dışı 7000TL ye gelsin. Belki de geliyordur ama pek aklım ermedi.
Bu cihaz Türkiye'ye az sayıda geliyor ve resmi olarak satan birkaç satıcı var bu yüzden fiyatı yüksek. Yurt dışında 350-400 dolar civarında satılıyor .

Bu cihaz Türkiye'ye az sayıda geliyor ve resmi olarak satan birkaç satıcı var bu yüzden fiyatı yüksek. Yurt dışında 350-400 dolar civarında satılıyor .
Hm tamamdır hocam anladım teşekkürler. Peki yurtdışından alırken hangi ülkeden almamı tavsiye edersiniz? Yani getirdiğimiz ülke önemli olmuyor mu ondan sordum.

Geri
Yukarı