Yurt dışı cihazı Türkiye'de açtırmak için pasaport gerekli mi?

Herkes aynı şeyi yazıp kopyalamış, bir tane bile doğru bilgi yok :D Ben sana kendim al-satını yaptığım için söyleyeyim; 10 günde bir Irak'a gider Iphone alırım ve bunu kayıt ettirmeden kapalı kutu satarım, ha daha önce 5-6 tane Iphone modelini kayıt ettirdim ve şöyle ki üzerine kayıt ettireceğin pasaportun yurtdışına gidip gelmesine gerek yok. Şu an ortalam bir Iphone kayıt ücreti 6 bin ₺, 2 adet aynı model telefonu aynı Pasaporta kayıt ettirirsen her bir telefon için yarı yarıya fiyat ödersin. Yani senin yurtdışına gitmene gerek yok, kayıt için bir pasaporta ihtiyacın var sadece.

Amazon'dan sipariş vermek yerine bulunduğun şehirde falan bir araştır belki bu şekilde getirip satanlar oluyordur daha ucuza bulabilirsin.
Sizin adınıza kayıt ettirilmeyen telefona nasıl kendi hattınızı takıp kullanacaksınız?

@sancarsavas bak güzel kardeşim, bal gibi de kullanıyorsun. Şu an kardeşim son getirdiğim Iphone 12 Pro'yu kullanıyor, henüz Imei kaydedilmedi, o telefona 3 kez farklı kişilerin adına kayıtlı Sim hat bile taktım ve hala bir sorun yok, günü dolduğunda E-devlet üzerinden imei kayıt yapacağım ona da.

@sancarsavas bak güzel kardeşim, bal gibi de kullanıyorsun. Şu an kardeşim son getirdiğim Iphone 12 Pro'yu kullanıyor, henüz Imei kaydedilmedi, o telefona 3 kez farklı kişilerin adına kayıtlı Sim hat bile taktım ve hala bir sorun yok, günü dolduğunda E-devlet üzerinden imei kayıt yapacağım ona da.
Öncelikle ben senin kardeşin değilim. İki sim yuvasının müsade ettiği sürece zaten kayıt ettirmeden kullanırsın. Sonrasında ise hat kimin üstüneyse kayıt da aynı kişiye ait olmalı. 2 ya da 3 sene sonra tam bilmiyorum telefon tüm hatlara açık hale geliyor.

@FrankMorris o halde Imei sürenizin bitimine kısa bir süre kalınca şu bağlantıya girip kayıt yaptırabilirsiniz kendi pasaportunuzun üzerine.

Yurtdışına çıkmana gerek yok yani.
Valla hocam ben çok yanlış anlamışım o zaman ya da beni bilgilendirenler yanlış bilgilendirmiş çünkü e-devlet ekranında yurda giriş türü diye bir kısım var ben burda benim yurt dışına herhangi bir giriş çıkışım olmadığı için işkillenmiştim açıkçası sağ olun açıklamanız için.

@sancarsavas anlamamak için size para mı ödüyorlar? Adam zaten kendi pasaportuna ileride e-devlet üzerinden kayıt ettirecek. Ama merak ettiği şey ilk başta alırken kendi pasaportumla mı almam gerekiyor diye soruyor. Bilmediğiniz konularda yorum yapıp milleti yanlış yönlendirmeyin :D

@sancarsavas anlamamak için size para mı ödüyorlar? Adam zaten kendi pasaportuna ileride e-devlet üzerinden kayıt ettirecek. Ama merak ettiği şey ilk başta alırken kendi pasaportumla mı almam gerekiyor diye soruyor. Bilmediğiniz konularda yorum yapıp milleti yanlış yönlendirmeyin :D
@JohnConstantine Evet tam da bunu söylemek istemiştim . 😃

@FrankMorris Yurda Giriş Yapılan Belge Türü: T.C. Pasaportu, Giriş Yapılan Belge No zaten senin Pasaport numaran, yurda giriş tarihi de o telefona ilk hattı taktığın tarihi yazarsan yeterlidir. Bir sorun olmaz.
Anladım hocam işte ben bu kısımda o tarihlerde giriş çıkış yapmadığım için aklım bir türlü almıyordu bu olayı valla şans eseri konuya denk geldim sağ olun aydınlattığınız için. @JohnConstantine

@FrankMorris yurda giriş yapılan belge türü: T.C. Pasaportu, giriş yapılan belge no zaten senin pasaport numaran, yurda giriş tarihi de o telefona ilk hattı taktığın tarihi yazarsan yeterlidir. Bir sorun olmaz.

Hocam bu konuları pek bilemediğim için tam anlayamadım fakat 64 GB'lık iPhone 12 yaklaşık olarak 15458, 35 TL, bu fiyata ikincil el bakacağım. Açıklamanız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı