Yurt dışı çıkışımı nasıl yapabilirim?

Bence VPN her zaman için daha iyisi olacaktır. Mesela Recep Baltaş 3 senelik VPN hizmetinin aylık 3 Euro'ya denk geldiğini söylemişti. Böyle bir paket alıp, VPN lokasyonu olarak da Yunanistan gibi yakın komşu ülkeleri seçebilirsiniz. Masraf olarak, cebinizi çok ağrıtmaz.

Yunanistan üzerinden çıkış yaparsam pingim daha yüksek olur. Buradan memleketim Selanik'e hız testi yapınca 80 ms alıyorum.

@erengore trafik sorunu ile ilgili yine haklı çıktım. Sabah 5 gibi kardeşim CS:GO oynarken oyunu donmuş. Pingi 70'lerden 35-36 civarlarına düşmüş. Şimdi ise ping atınca 50 ms atıyor.

Yunanistan üzerinden çıkış yaparsam pingim daha yüksek olur. Buradan memleketim Selanik'e hız testi yapınca 80 ms alıyorum.

@erengore trafik sorunu ile ilgili yine haklı çıktım. Sabah 5 gibi kardeşim CS:GO oynarken oyunu donmuş. Pingi 70'lerden 35-36 civarlarına düşmüş. Şimdi ise ping atınca 50 ms atıyor.
Doğrudur.
35ms olduğu anda bir tracert yapsan sonra bir de yoğun olduğu saatlerde tracert yapsan belki sorunu anlamamıza yardımcı olabilir.Yüksek ihtimalle IP adresin aynıdır. Yani aynı yönlendirmelere sahip olursun. Sanırım olaylar düşündüğün gibi ise IP adresinden sonraki noktalarda ilginçlikler göreceksin. Yani ben öyle düşündüm.

Doğrudur.
35ms olduğu anda bir tracert yapsan sonra bir de yoğun olduğu saatlerde tracert yapsan belki sorunu anlamamıza yardımcı olabilir. Yüksek ihtimalle IP adresin aynıdır. Yani aynı yönlendirmelere sahip olursun. Sanırım olaylar düşündüğün gibi ise IP adresinden sonraki noktalarda ilginçlikler göreceksin. Yani ben öyle düşündüm.

IP adresi falan her şey aynı. Pop noktaları bile aynı. Acıbademden Viyana cihazına çıkış verdikten sonra 50 ms oluyor. Sabah bir tane yaptığımda aynı noktalarda ama 31 ms olarak sunucuya ulaşıyor.

IP adresi falan her şey aynı. Pop noktaları bile aynı. Acıbademden Viyana cihazına çıkış verdikten sonra 50 ms oluyor. Sabah bir tane yaptığımda aynı noktalarda ama 31 ms olarak sunucuya ulaşıyor.
Öyleyse durum aynen dediğiniz gibi. Bu durumda bana sorarsanız en iyi nasıl bağlanabilirim? diye: Ben derim ki VPN kullanın. Cloudflare ile Steam pingi ne kadar oluyor mesela?

Cloudflare ile 67 ms oluyor Telekom'dan bile daha kötü.

Routerda bir ara özellik keşfettim demiştin.
Comnet VPN hizmeti açarsa onu kullanırsınız hocam nasıl fikir? :)

Hocam o işe yarıyor sandım ama işe yaramıyormuş. İndrme ve yükleme hızımı arttırmıştım da. Başta gerçekten İndirme hızım artıyor. 140 Mbps 150 Mbps ile indiriyorum. Sonra birden eskisi gibi 114 Mbps'ye düşüyor. Sabit kalacak şekilde indirme hızımı arttırdım sandım ancak olmuyormuş.

Comnet VPN hizmeti açarsa onu kullanırsınız hocam nasıl fikir? :)

VPN hizmeti açsa cidden kullanırım. Comnet ile konuşup fiyatlarını bir öğreneyim. Pahalı gelirse WTFast kullanırım.

Telekom'da iyi dediğim değerler Frankfurt'a 43-44 civarıydı. WTFast aynı şekilde ping değerlerini veriyor.
Hocam o işe yarıyor sandım ama işe yaramıyormuş. İndrme ve yükleme hızımı arttırmıştım da. Başta gerçekten indirme hızım artıyor. 140 Mbps 150 Mbps ile indiriyorum. Sonra birden eskisi gibi 114 Mbps'ye düşüyor. Sabit kalacak şekilde indirme hızımı arttırdım sandım ancak olmuyormuş.

Keşke öyle bir şey olsa :(. Anlık açmıştır Telekom vanayı sonra tekrar kısmıştır.

VPN hizmeti açsa cidden kullanırım. Comnet ile konuşup fiyatlarını bir öğreneyim. Pahalı gelirse WTFast kullanırım.

Telekom'da iyi dediğim değerler Frankfurt'a 43-44 civarıydı. WTFast aynı şekilde ping değerlerini veriyor.

Keşke öyle bir şey olsa :(. Anlık açmıştır Telekom vanayı sonra tekrar kısmıştır.
Ülkeye gerekiyor iyi yönlendirmeler. Açarlarsa ayda 10 TL olur maksimum diye düşündüm. Hız limitlemesi olur mu bilmiyorum ama zaten oyun için alıyoruz öyle yüksek download'lara da gerek yok. 16 Mbps verse yine iyi. Comnet Oyun VPN'i :) Baya iyi fikir gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı