Yurt dışı eski kayıt iPhone XS kullanılır mı?

CaptainArda737

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün telefoncudan iPhone XS aldım. Alırken yurt dışı olduğunu bilmiyordum. Eve gelince internetten sorgulattığımda gelen yolcu pasaport kayıtlı yazdığını gördüm. Hemen aldığım telefoncuyu aradım durumu söylediğimde "Abi o eski kayıt hiçbir sıkıntı yaşamazsın, kapanma olmaz." dedi. Ama kafam çok karışık.İinternetten araştırdığımda forumlarda cihazın kapanma riski var gibilerinde yazılar gördüm. Ne yapmalıyım? Yarın gidip iade mi etsem yoksa gerçekten bir sorun olmaz mı? Bilenler cevaplarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bugün telefoncudan iPhone XS aldım. Alırken yurt dışı olduğunu bilmiyordum. Eve gelince internetten sorgulattığımda gelen yolcu pasaport kayıtlı yazdığını gördüm. Hemen aldığım telefoncuyu aradım durumu söylediğimde "Abi o eski kayıt hiçbir sıkıntı yaşamazsın, kapanma olmaz." dedi. Ama kafam çok karışık.İinternetten araştırdığımda forumlarda cihazın kapanma riski var gibilerinde yazılar gördüm. Ne yapmalıyım? Yarın gidip iade mi etsem yoksa gerçekten bir sorun olmaz mı? Bilenler cevaplarsa sevinirim.
Sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Sonuçta parası verilip imei kaydı alınmış.

Arkadaşlar yanıtlarınız için teşekkürler ancak internette araştırdığımda gördüm ki pasaportuna kayıtlı kişi e-Devlet üzerinden iptal edebiliyormuş. Ben de cihazı şu an sıfırladım ve yarın iade edeceğim ve sanırım aynı paralara sıfır iPhone SE ya da 11 alacağım çünkü bir başkasının 2 tıkı ile iptal edeceği bir cihazı kullanmak içime sinmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı