Yurt dışı git gel ile IMEI süresi sıfırlamak

KevinSalvatore

Centipat
Daha fazla  
Birçoğunuz biliyor yurt dışı kayıtsız iPhone alınca 4+4 ay kayıtsız kullanım hakkımız var yasal olarak. Yılbaşında sıfırlanıyor. Lakin bir de çok kişinin bilmediği bir iddia var.

Örneğin kullanım hakkımızın 7. ayındayız veya kullanım hakkımız bitmiş fark etmez, cihazımız ile yurt dışına gidersek, orada gittiğimiz ülkenin hattını takıp kullanırsak ve sonra Türkiye'ye döndüğümüzde kendi hattımızı taktığımızda kullanım hakkımız sıfırlanmış oluyor diyenler var. Bu doğru mudur ben şu an 15 Pro alsam yazın yurt dışına gidip geldiğimde yılbaşına kadar telefonum kapanmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin kullanım hakkımızın 7. ayındayız veya kullanım hakkımız bitmiş fark etmez, cihazımız ile yurt dışına gidersek, orada gittiğimiz ülkenin hattını takıp kullanırsak ve sonra Türkiye'ye döndüğümüzde kendi hattımızı taktığımızda kullanım hakkımız sıfırlanmış oluyor diyenler var. Bu doğru mudur [...]?

BTK bundan nasıl haberdar olacak?

Öyle birşey yok.

BTK bundan nasıl haberdar olacak?

Öyle birşey yok.
Kusura bakmayın ama bu bilgi gerektiren bir konu, kendi mantığınıza göre bu var yada yok diyemezsiniz. Denediniz olmadı veya çevrenizde deneyipte yapamayan veya resmi bir ağızdan bunun mümkün olmadığını duyduysanız bunu paylaşın ama sizin mantığınıza uymadı diye böyle birşey yok diyemeyiz. Birkaç teknoloji kanalı sahibi böyle birşeyin olabildiğini söylüyor, kendi arkadaşımda bilmeden bunu yaptı ama konudan haberdar değildi diye cihazı 2. Sime geçirdi 5. ayında. Ama sonra konuyu duyunca uyandı o da telefonunun iletişime kapanması gereken tarihte kapanmadığını anladı ama tarihler çok yakın diye emin olamadık. Bu yüzden deneyen, bilen var mı diye konu açtım.

Kusura bakmayın ama bu bilgi gerektiren bir konu, kendi mantığınıza göre bu var yada yok diyemezsiniz. Denediniz olmadı veya çevrenizde deneyipte yapamayan veya resmi bir ağızdan bunun mümkün olmadığını duyduysanız bunu paylaşın ama sizin mantığınıza uymadı diye böyle birşey yok diyemeyiz. Birkaç teknoloji kanalı sahibi böyle birşeyin olabildiğini söylüyor, kendi arkadaşımda bilmeden bunu yaptı ama konudan haberdar değildi diye cihazı 2. Sime geçirdi 5. ayında. Ama sonra konuyu duyunca uyandı o da telefonunun iletişime kapanması gereken tarihte kapanmadığını anladı ama tarihler çok yakın diye emin olamadık. Bu yüzden deneyen, bilen var mı diye konu açtım.

Kusuruna bakmıyorum. Herkez bilgili ve bilgi sahibi değil.

Ayrıca mantık işi de değil, bilgiye dayanan bir paylaşım.

Yeni konular

Geri
Yukarı