Yurt dışı iPhone 13 Pro Max 8 ay kullanım süresi kaldırılır mı?

sthuft

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller arkadaşlar.

Yurt dışı iPhone 13 Pro Max almayı düşünüyorum. Yılda 8 ay kullanabileceğimi biliyorum. Ama bu 8 ay ileride kalkar mı diye kuşkulanıyorum. Sizce kalkma ihtimali nedir, yurt dışı telefonlar kullanılmaz hale gelir mi?

Geçenlerde Kaçak telefon rekor kırmış diye haber çıkmıştı o yüzden kısıtlama ve yeni düzenlemeler gelebilir. Bu ülkede o kadarı da olmaz diyeceğiniz her şey olabilir o yüzden olmaz demeyin. Turizm sebebiyle tamamen kalkmaz ama süreyi düşüreceklerini düşünüyorum.

Merhaba iyi sosyaller arkadaşlar.

Yurt dışı iPhone 13 Pro Max almayı düşünüyorum. Yılda 8 ay kullanabileceğimi biliyorum. Ama bu 8 ay ileride kalkar mı diye kuşkulanıyorum. Sizce kalkma ihtimali nedir, yurt dışı telefonlar kullanılmaz hale gelir mi?

Kullanılamaz hale gelme imkanı yok, ülkede 1 milyondan fazla yurt dışı telefonu var.

Açtırmadan 6 ay kullanabilirsiniz hocam sonra ödemeniz gerek.

Bence şimdi ödeyin malum her yıl zam geliyor.

Kullanılamaz hale gelme imkanı yok, ülkede 1 milyondan fazla yurt dışı telefonu var.

Açtırmadan 6 ay kullanabilirsiniz hocam sonra ödemeniz gerek.

Bence şimdi ödeyin malum her yıl zam geliyor.

Hocam biraz araştırdım çift simli IPhone'larda 120+120 gün toplamda 8 ay ve her yılbaşında bu bu süreler sıfırlanıyor diye öğrendim.

Bi sabah uyanırsın 8 aydan 4'e düşürürler hiç belli olmaz o yüzden kayıt yapılmadığı sürece tavsiye etmem.

Ülkemize iş gereği dönemsel olarak girip tekrar çıkanlar oluyor. Bu insanlar olduğu için 8 aydan da aşağısına düşeceğini ben zannetmiyorum insan haklarına aykırı bir durum olur. Bana kalırsa almalısınız son 4 ay için de kapandığında bir eski iPhone ile arama yönlendirme yaparak kullanabilirsiniz. 8 ayı düşürmek yerine vergilere düzenleme gelerek buradaki cihazları teşvik etme adına yeni düzenlemeler olabilir. Bu iyi bir gelişme eğer olursa.

Ülkemize iş gereği dönemsel olarak girip tekrar çıkanlar oluyor. Bu insanlar olduğu için 8 aydan da aşağısına düşeceğini ben zannetmiyorum insan haklarına aykırı bir durum olur. Bana kalırsa almalısınız son 4 ay için de kapandığında bir eski iPhone ile arama yönlendirme yaparak kullanabilirsiniz. 8 ayı düşürmek yerine vergilere düzenleme gelerek buradaki cihazları teşvik etme adına yeni düzenlemeler olabilir. Bu iyi bir gelişme eğer olursa.

Teşekkürler yorumunuz için hocam içim biraz rahatladı.

Hocam yönlendirme işi nasıl oluyor internet de paylaşılabiliniyor mu?

Geri
Yukarı