Yurt dışı iPhone 14 Pro alım süreci nasıl olur?

James Watt

Centipat
Dostlar bugün sahibinden ilanlarına bakarken uygun fiyatlı iPhone 14 Pro'lar gördüm lakin işletilmesi gerekiyormuş. Benim kafama takılan pasaportum yok ve yurt dışına çıkmam imkansız bir de pasaportsuz işletilebiliyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim iyi sosyaller.

Bir de işletme işlemleri nasıl işliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan tarzı gibi olacak ama neyse. Yastık altında duran, boş bir telefon bul, onun IMEI numarasını iPhone'a yükle, bitti. IMEI Repair diye geçer bu olay YouTube'da var. Yalnız Apple 4 5 ayda bir IMEI kontrolü yapıyor diyorlar, Heralde 4,5 ayda bir IMEI değişmen lazım.

Azerbaycan, nahçivan, BAT'um ve Makedonya gibi yerlere kimlikle giriş çıkış yapabiliyorsun. Buralardan birisine gidip kayıt edebilirsin. Pasaport şart değil kayıt için.

Ben yurt dışına gidip almayacağım sahibinden Param Güvende ile alacağım.

Yastık altında duran, boş bir telefon bul, onun IMEI numarasını IPhone'a yükle, bitti. IMEI repair diye geçer bu olay YouTube'da var. Yalnız Apple 4 5 ayda bir IMEI kontrolü yapıyor diyorlar, herhalde 4,5 ayda bir IMEI değişmen lazım.

Var hocam hatta 2 tane ama bilemedim yasal olarak bir cezası veya bir riski var mı?

Var hocam hatta 2 tane ama bilemedim yasal olarak bir cezası veya bir riski var mı?
Cezasını bilmiyorum, illaki vardır. Varsa da bu işi ticarete dökenler cezayı yer zaten. Ayrıca, telefonun 4 seneden uzun süredir kapalıysa da o IMEI'yi yükleyemezsin. Çünkü BTK'nın veritabanından silinmiş durumda bu IMEI'ler.

Ben yurt dışına gidip almayacağım sahibinden Param Güvende ile alacağım.
Kayıt yapmak için giriş çıkış yapman lazım. Ya da birini bulacaksan giriş çıkış yapan son 1 yılda, onu üzerine sim kart alıp onun bilgileriyle E-Devlet'ten kayıt yapman gerek.

Klon IMEI falan da atamazsın bu Android gibi değil. Geçici kayıt artık iPhone modellerinde geçerli değil. Pandemi döneminde gelmişti geçici kayıt sim kart sayısı göre 4+4 şeklinde IMEI kaydı olmadan kullanmak mümkündü ve yıl başında tekrardan uzatabiliyordun, artık 8 aydan sonra uzatmak mümkün değil.

Kayıt yapmak için giriş çıkış yapman lazım. Ya da birini bulacaksan giriş çıkış yapan son 1 yılda, onu üzerine SIM kart alıp onun bilgileriyle e-Devlet'ten kayıt yapman gerek.

Klon IMEI falan da atamazsın bu Android gibi değil. Geçici kayıt artık iPhone modellerinde geçerli değil. Pandemi döneminde gelmişti geçici kayıt SIM kart sayısı göre 4+4 şeklinde IMEI kaydı olmadan kullanmak mümkündü ve yıl başında tekrardan uzatabiliyordun, artık 8 aydan sonra uzatmak mümkün değil.

Hocam şöyle ilanın sahibine sorduğumda daha 3 ay önce aldığını ayrıca bir sıkıntı çıkmaz diye belirtti SIM kartı kendim üzerimemi alacağım.

Sim kartı kendi üzerine almayacaksın, eğer alacaksan giriş çıkış yapman gerek. Yurt dışına son 1 yıl içerisinde giden birinin adına sim kart alıp, onun E-Devlet bilgileriyle kayıt yapman gerek. Sıkıntı çıkarmaz gibi bir saçmalık yok, IMEI'yi kaydetmek zorundasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı