Yurt dışı iPhone 14 Pro vs yurt içi iPhone 13

Kadir ARSLANn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese hayırlı geceler. Ani bir bütçe değişimi ile 3 gün içinde telefon almam gerekli. Kafam çok karıştı. O yüzden desteğe ihtiyacım var.

1. seçeneneğim sıfır kapalı kutu 2 yıl garantili Türkiye cihazı 13 almak.

2. seçeneğim ise yurt dışı 14 Pro Max almak. Kayıt ettirmeyeceğim.

Yılda 8 ay kafam rahat. Yedek IPhone'umda var. Arama yönlendirme yapabilirim. Oda yetmezse taşınır Wi-Fi alırım. Ama korkum sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz. Kararların çok hızlı değiştiği bir ülke. Aldıktan birkaç ay sonra bu 8 aylık sürenin 3-4 aya düşürülebileceğinden korkuyorum. O zaman elimdeki cihazıda satamam. Değeri düşer. Sizce böyle bir senaryo gerçekleşir mi?

Biraz uzun oldu okuyanlara şimdiden teşekkür ederim :)

Hocam 13 al geç ya kasma zaten telefonların ömrü max 4-5 sene sonra mecbur değiştirmen gerekiyor (tabi bu değişebilir). Boşver kafanı ağrıttığına değmez 13 al

Merhaba herkese hayırlı geceler. Ani bir bütçe değişimi ile 3 gün içinde telefon almam gerekli. Kafam çok karıştı. O yüzden desteğe ihtiyacım var.

1. seçeneneğim sıfır kapalı kutu 2 yıl garantili Türkiye cihazı 13 almak.

2. seçeneğim ise yurt dışı 14 Pro Max almak. Kayıt ettirmeyeceğim.

Yılda 8 ay kafam rahat. Yedek IPhone'umda var. Arama yönlendirme yapabilirim. Oda yetmezse taşınır Wi-Fi alırım. Ama korkum sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz. Kararların çok hızlı değiştiği bir ülke. Aldıktan birkaç ay sonra bu 8 aylık sürenin 3-4 aya düşürülebileceğinden korkuyorum. O zaman elimdeki cihazıda satamam. Değeri düşer. Sizce böyle bir senaryo gerçekleşir mi?

Biraz uzun oldu okuyanlara şimdiden teşekkür ederim :)

Yurt dışı cihaz alınca garantisi falan olmuyor sonuçta başın agrırsa çok pişman olursun yurt içi 13 al keyfine bak.

Hat başı 4 ay yani 8 ay. Düşürmezler bence. Bende bu sene itibari ile yurt dışı kullanmaya başladım. Kendimden hariç başkalarına da telefon almak beni rahatsız ediyor. Yurt dışı çok avantajlı son 4 ay yedek telefonla görüşme yapılır gül gibi geçinip gidersin.

Eger gercekten guvenilir bir yerden alacaksan 14 Pro Max ama aklinda %1 bile soru isareti kalacak bir yerden alacaksan kesinlikle yurt ici iPhone 13. iPhone kadar uckagit ve dolandiriciligin oldugu bir teknolojik alet gormedim hayatimda. Aklin hayalin almayacak kadar hile hurda var.

Hat başı 4 ay yani 8 ay. Düşürmezler bence. Bende bu sene itibari ile yurt dışı kullanmaya başladım. Kendimden hariç başkalarına da telefon almak beni rahatsız ediyor. Yurt dışı çok avantajlı son 4 ay yedek telefonla görüşme yapılır gül gibi geçinip gidersin.
Evet bende şimdilik aynı fikirdeyim. Bazı telefoncuların 1000 tlye 2 ay uzattığı söyleniyor doğru mu?

Geri
Yukarı