Yurt dışı iPhone 15 Pro alınır mı?

purpless

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 senedir iPhone SE 2.nesil kullanmaktayım fakat küçük oluşu hem 64 GB oluşu nedeniyle telefon değişmeye karar verdim. Uzun yıllar idare etmesini düşünüp yurt dışı iPhone 15 Pro bakıyorum yaklaşık 32.000 / 35.000 TL arası telefonu alıp uygun zamanda açtırmayı düşünüyorum. Yüksek ihtimalle şunu soracaksınız neden TR'den almıyorsun aradaki fark çok az arkadaşlar taksit olmuyor birden 60-70bin TL de çıkmadığı için böyle alternatif seçeneklere bakıyorum. Asıl soruma gelirsek alacağım kişiye sordum hangi kod satıyorsun Çin seri koduna sahip olduğunu söyledi Avrupa cihazlarından farkı nedir sorun yaşama ihtimalim var mı? Bilgisi olan veya aktif olarak kullanan kişiler yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hocam bence TR’den almanız daha mantıklı.Çünkü, 2 yıl garanti var ve aradaki fark çok az TR’den almanız daha iyi olur taksitsiz olacaksa bile.

Asıl soruma gelirsek alacağım kişiye sordum hangi kod satıyorsun Çin seri koduna sahip olduğunu söyledi Avrupa cihazlarından farkı nedir sorun yaşama ihtimalim var mı? Bilgisi olan veya aktif olarak kullanan kişiler yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hayır bir sorun olmaz. Çin model numaraları cihazlar 2 fiziksel SIM ile gelir. Bunun dışında da diğer modellerden tek farkı sesli FaceTime yok. Normal FaceTime var yanlış anlaşılmasın. Bu tip sesli arama zaten birçok sosyal medya uygulamasında var bunun bir eksik yaratacağını da düşünmüyorum. Ayarlarda Wi-Fi yerine WLAN yazar onun da bir eksiği veya artısı yok adı değişik sadece. Bilginiz olsun.
Soruna gelecek olursam elbette alınır. Fakat kayıt ettirmeseniz daha mantıklı. Ettirecekseniz kredi çekip almanız daha iyi olur buradan yani TR cihazı alırsınız.

Hayır bir sorun olmaz. Çin model numaraları cihazlar 2 fiziksel SIM ile gelir. Bunun dışında da diğer modellerden tek farkı sesli FaceTime yok. Normal FaceTime var yanlış anlaşılmasın. Bu tip sesli arama zaten birçok sosyal medya uygulamasında var bunun bir eksik yaratacağını da düşünmüyorum. Ayarlarda Wi-Fi yerine WLAN yazar onun da bir eksiği veya artısı yok adı değişik sadece. Bilginiz olsun.
Soruna gelecek olursam elbette alınır. Fakat kayıt ettirmeseniz daha mantıklı. Ettirecekseniz kredi çekip almanız daha iyi olur buradan yani TR cihazı alırsınız.
Hocam kayıt ettirmeden nasıl kullanacak?

Türkiye almak mantıklı değil zengin olduğumuzu düşünmüyorum bu devirde 37.000 TL'den İran'dan getiriyorum 8 ay kullanıyoruz kalan 4 ayda yanında iPhone 7 taşı veya kayıt parası 30k sen 7-8 milyara yurt dışı iPhone 11 al 4 ay da öyle kullan. Her sene yenileniyor zaten.
90.000 TL mantıklı mı?

Hocam kayıt ettirmeden nasıl kullanacak?

iCloud arama yönlendirme ile eski bir 6S-SE1 alıp SIM kartı ona takıp kullanacak. Ya da buradan hazineye 31K saf vergi parası vereceğine gider oradan tekrar bir 15 Pro alır. Ne Powerbank'e ne de kapanma süresi gibi bir şeyi düşünmez. Şu anda kayıt ettirmek anlamsız.

iCloud arama yönlendirme ile eski bir 6S-SE1 alıp SIM kartı ona takıp kullanacak. Ya da buradan hazineye 31k saf vergi parası vereceğine gider oradan tekrar bir 15 Pro alır. Ne Powerbank'e ne de kapanma süresi gibi bir şeyi düşünmez. Şu anda kayıt ettirmek anlamsız.

Hocam konuyla da ilgili ve merak ettiğim için soruyorum da, internet nasıl aktarılıyor bu şekilde acaba?

IOS'deki adı sanırsam kişisel erişim noktası, en azından Android'de mobil erişim noktası idi. O şekilde mi kullanılabiliyor?

Bir de arama yönlendirme sistemi acaba, Apple'ın "Allow calls on other devices" sistemi mi? Tam emin değilim lakin iOS 9 ve üstü yeterli gösteriyor, o konu ile ilgili de aydınlatırsanız sevinirim.

Geri
Yukarı