Yurt dışı iPhone garantisi nasıl sağlanır?

Corde Lio

Hectopat
Merhaba, ben bir telefoncudan kapalı kutu iPhone 13 Pro alacağım 18.000 TL'ye. Ardından kıbrısa gidip geleceğim ve IMEI kaydını sağlayacağım fakat bu garanti konusu biraz tereddütte bıraktı beni. Sizce ne yapmalıyım acaba? Yani 1 yıl uluslar arası garanti varmış sanırım ama çoğu kişi Apple mağazasına gidince onarım yapmıyor diyor, Apple servisi dışında ben bu telefonu tamir ettiremez miyim? Özel Apple servisleri vs yok mu? Kafam çok karıştı sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti yok hiçbir şekilde Apple Store bakmıyor dışarıda yaptırman lazım o da ne kadar güvenilir bilinmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple servisi dışında tamir ettirebilirsiniz. Garanti konusu sıkıntılı oluyor yurt dışı cihazlarında. Fakat 13 Pro gibi bir telefonu 18 bin liraya alacaksınız. Direkt düşünmeden alın.

Merhaba, ben bir telefoncudan kapalı kutu iPhone 13 Pro alacağım 18.000 TL'ye. Ardından kıbrısa gidip geleceğim ve IMEI kaydını sağlayacağım fakat bu garanti konusu biraz tereddütte bıraktı beni. Sizce ne yapmalıyım acaba? Yani 1 yıl uluslar arası garanti varmış sanırım ama çoğu kişi Apple mağazasına gidince onarım yapmıyor diyor, Apple servisi dışında ben bu telefonu tamir ettiremez miyim? Özel Apple servisleri vs yok mu? Kafam çok karıştı sizce ne yapmalıyım?

iPhone 11 (64 GB normali) 18k olmuş TR'de. Düşünmeden al, garantiyi falan boş ver bence.

1 ay önce yurtdışından gelen 2 tane iphone 12 aldım. Şu an kara kara nasıl kaydettireceğimi düşünüyorum.

Ulusal garanti bulunuyor sıkıntı yaşayan var mı acaba ulusal garantiyle?

Ulusal garanti bulunuyor sıkıntı yaşayan var mı acaba ulusal garantiyle?

Yurt dışı cihazların garantisi hep sıkıntılı çok fazla düşünmeye gerek yok. Fakat iPhone 13 Pro kronik sorunu olmayan ilk 2 sene içerisinde sorun çıkartması nadir olan bir telefon olduğu için garantiyi çok fazla düşünmeye gerek yok. 18 bin TL'ye Türkiye'de iPhone 11 alabiliyorsunuz anca.

Şimdi mesele şöyle oluyor aslında garanti var ama şartlar yerindeyse, bir kere kesinlikle faturası olması lazım onun dışında en önemli konu a ile başlayan model numarası. Apple her telefon için ayrı modeller çıkarıyor ABD Kanada kıtası, Rusya Kazakistan tarafı Çin tarafı Avrupa ve Türkiye'nin bulunduğu diğer ülkeler. Önemli olan Türkiye'nin içinde bulunduğu bölgedeki model numarasını almak amaç her bölge için şebekeden dolayı farklı parçalar kullanması alacağınız yurt dışı ürün var ise model numarası öğrenip Apple TR'yi arayın model numarası uyuşursa 1 yıl garanti hizmeti veriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı