Yurt dışı iPhone'da 2 hat birden kullanılmış mı?

• Konuyu başlatan PDG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 65

PDG

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yurt dışı iPhone kullanıyorum. Bu kullandığım cihazda hem eSIM hem de fiziki SIM aynı andamı kullanılmış? Bunu nasıl öğrenebilirim? Hattımı ESIM'e geçirdim yılbaşından 3 gün önce ama fiziki simimde içinde kaldı. Şimdide ne olduğunu anlamadım yeni hattı taksam fiziki olarak çalışır mı?
Ekran görüntüsündeki numaralar aynı numara ben hattımı değiştirdim.

IMG_0006.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben yurt dışı iPhone kullanıyorum. Bu kullandığım cihazda hem eSIM hem de fiziki SIM aynı andamı kullanılmış? Bunu nasıl öğrenebilirim? Hattımı ESIM'e geçirdim yılbaşından 3 gün önce ama fiziki simimde içinde kaldı. Şimdide ne olduğunu anlamadım yeni hattı taksam fiziki olarak çalışır mı?
Ekran görüntüsündeki numaralar aynı numara ben hattımı değiştirdim.

Eki Görüntüle 2173577

Hocam yanlış bilmiyor isem e-SIM'e geçtiğiniz zaman fiziki SIM deaktif oluyor.

E-SIM'den fiziksel SIM'e geçince e-SIM hat iptal olur. Fizikselden e-SIM de aynı şekilde.

O zaman fiziksel SIM hala kullanılabilir durumda oluyor hocam? Yılbaşından beri hiç fiziki takılmadı sadece e simin fizikseli içinde kaldı.

Bayiye gidip fiziksel sim kartınızı e-sim'e aktardığınız an fiziksel sim iptal olur. Tekrar bayiye gidip fiziksel sim almanız gerek. Eğer yeni bir fiziksel sim kartınız varsa takın çalışır. Dediklerim aynı telefon numarası için geçerli. Farklı numaralar çalışır ama telefonunuz kayıtlıysa. Kayıtlı değilse belirli tarihi vardır.

kısaca: aynı numara tek sim olarak çalışır ama telefona iki farklı (farklı telefon numarası )
sim takabilirsiniz e-sim farklı numara ve fiziksel sim farklı numara gibi.

Bayiye gidip fiziksel sim kartınızı e-sim'e aktardığınız an fiziksel sim iptal olur. Tekrar bayiye gidip fiziksel sim almanız gerek. Eğer yeni bir fiziksel sim kartınız varsa takın çalışır. Dediklerim aynı telefon numarası için geçerli. Farklı numaralar çalışır ama telefonunuz kayıtlıysa. Kayıtlı değilse belirli tarihi vardır.

kısaca: aynı numara tek sim olarak çalışır ama telefona iki farklı (farklı telefon numarası )
sim takabilirsiniz e-sim farklı numara ve fiziksel sim farklı numara gibi.
Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı