Yurt dışı Redmi'lere güncelleme gelir mi?

Geçen birisi Technopat teknolojini ekşi sözlüğüne dönmüş demişti. Bunu diyen kişi 2014 dolaylarında katılmış çok mesajı olmayan uzaktan dinleyen bir imaj çizdiğinden dikkatimi çekmişti. Gerçekten öyle. Bir tane doğru info yok yorumlarda. 😂

Güncelleme ile telefonun kapanması arasında bir alaka yok. Custom ROM'ların bazılarının güncellemesi kapalıdır. Kendi kendine güncelleme çekmezler çünkü TWRP varsa da TWRP üzerinden güncelleme yapılmazsa. Efs dosyaları uçar. Bunu Xiaomi kasıtlı yapmaz, recovery modunu değiştirdiğinden önlemimini alman gereken bir şeyi yapmadığından gerçekleşen ve bilinen bir olay.

Xiaomi telefonlara öyle kapansın diye güncelleme yollamaz. Xiaomi güncelleme serverlarına bağlı olmayan telefonlar yani Custom ROM'lar güncelleme almazlar. EU gibi ROM geliştiriciler kendi güncelleme sunucularına sahiptir, onlar yeni sürümlere kendi özelleştirmelerini ekleyerek kendileri dağıtım yapar.

Eğer global official sürümde iseniz ve recovery olarak OrangeFox'ya da teamwin TWRP kullanmıyorsanız yani cihaz kendi recovery OS'u altında çalışıyorsa güncellemesini alır kendisi yapar cihazın modem dosyalarına da hiçbir şey olmaz.

Siz official ROM'da iseniz korkmayın, değilseniz de TWRP ile bir Backup alın ki bir şey olduğu zaman tek tuş ile modem dosyalarınızı kurtarın ve şebekeniz geri gelsin.

Sorunuzun cevabı; eğer otomatik güncelleme açıksa ve cihazda TWRP var ise bir sabah telefonunuzu hard-brick halde bulursunuz.

Eğer TWRP yok ise kendi kendine güncellemesini alır. Bir şey olmaz.

Bunların hepsinin yanında sizin telefonunuz direnç kayıtlı. Direnç kaydından sonra global ROM kurulur ve TWRP kaldırılır genelde ve telefon otomatik güncelleme alacak hale getirilir.

Cevap için teşekkürler ama bir sorum olacak internet baktığımda telefonun yükseltilebilir versiyonunda Android 13(t) olduğunu gördüm ama ben hala Android 12 deyim bir güncelleme gelmedi neden olabilir sizce.

Redmi Note 10 5G.
Cevap için teşekkürler ama bir sorum olacak internet baktığımda telefonun yükseltilebilir versiyonunda Android 13(t) olduğunu gördüm ama ben hala Android 12 deyim bir güncelleme gelmedi neden olabilir sizce.

Güncelleme gelir, güncelleme sonrası kapanma durumu olabilir.

Son düzenleme:
Daha önce otomatik güncelleme almış mıydı cihazın?

Ben aldığımdan beri hiç güncelleme gelmedi Ama cihazın arkasında gelen etiketin model Numarasında C harfi varken ayarlardan Baktığımda model numarasında g harfi var bu Yüzden olabilir mi?

Daha önce otomatik güncelleme almış mıydı cihazın

Daha önce otomatik güncelleme almış mıydı cihazın?
Almadı hiç

Son düzenleme:

Geri
Yukarı