Yurt dışı S24 Ultra vs yurt dışı 15 Pro Max

Android vs iOS olarak karar ver.
Ben TR'den 15 Pro Max veya S23 Ultra alacaktım.
Android kullanmam gerektiğinden mecburen S23 Ultra tercih ettim.
iOS saçma sapan kısıtlamaları kaldırsa iOS tercih ederdim sanırım. Bilemiyorum.
Artık Android tarafında özellikle S serisinin Ultra cihazları kaliteyi çok başka seviyeye taşıdı.
Ancak saçma sapan sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz %1'de olsa var halen.

Eğer iPhone alıştıysan iPhone alabilirsin. Ama eğer performans ve daha kullanıcıya özelleştirme sunan bir telefon istiyorsan Samsung alabilirsin.

Android vs iOS olarak karar ver.
Ben TR'den 15 Pro Max veya S23 Ultra alacaktım.
Android kullanmam gerektiğinden mecburen S23 Ultra tercih ettim.
iOS saçma sapan kısıtlamaları kaldırsa iOS tercih ederdim sanırım. Bilemiyorum.
Artık Android tarafında özellikle s serisinin Ultra cihazları kaliteyi çok başka seviyeye taşıdı.
Ancak saçma sapan sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz %1'de olsa var halen.

Uzun süredir iOS kullanıyorum Samsung'un cazip gelme sebebi daha uygun ve açtırma maliyeti ucuz olması ama öte yandan 2.el piyasa değeri ve alışmışlık olarak IPhone'da cazip geliyor.

Ben olsam şunu seçerim diyebilirsin direkt kimse bir şey demez. Üslup önemli. Seviyesizleşmeye gerek yok.
Ne zaman sizi görsem Android kısmında Samsung seçiyorum diye tepki gösteriyorsunuz. Seviyesizlikle alakası yok. Her şey gayet açık ve net. 👇 👇 👇
S24 Ultra. Android kaliteyi düşürüyor diyen cahiller gelmeden diyeyim, artık Instagram, TikTok gibi platformlar yeni nesil Samsung cihazlarda kaliteyi düşürmüyor.
Instagram'da video atarken bulanık oluyor diyip Apple'a tapan kişiler için dedim ki ben de iPhone kullanıcısıyım :)

Uzun süredir iOS kullanıyorum Samsung'un cazip gelme sebebi daha uygun ve açtırma maliyeti ucuz olması ama öte yandan 2.el piyasa değeri ve alışmışlık olarak IPhone'da cazip geliyor.

Dediğim gibi söylediğiniz şeyler kişisel sebepler.
Benim için parası umurumda değildi. İkisine de telefon gözüyle baktım.
Android işime yarar düşüncesiyle onu tercih ettim.

Açtırma maliyeti ucuz dediğin yöntem artık riskli. Eski IMEI'leri kapatıyor devlet. Nereden IMEI bulacaklar? Aynı IMEI'yi 2 cihaza yazarsa ikisi de patlar.

iPhone 2.el piyasa değerini korumasını düşünmenin tek nedeni bizim ülkemize özel fiyatlandırma yapan Samsung yüzünden. Yurt dışında 1100 dolar olan 15 Pro Max ile benim aldığım cihaz S23 Ultra 1400 dolar iken TR de benim cihaz 20bin lira daha ucuzdu.

Daha geçen gün S23 128 GB modeli 25bin liraya sattılar. Sürekli bizim pazara özel fiyat ve indirim yapıyorlar. Bu yüzden 2. eli çok değer kaybediyor. Yıllardır da böyleydi. Apple her zaman zam yapıyor. İndirim yaptığını hiç görmedim. Doğal olarak fiyatıni koruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı