Yurt dışı Samsung S23 kapalıyken güncelleme alır mı?

LBJ007

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bir tanıdığımın aracılığıyla Samsung 23 ultrayı Irak üzerinden 30bin TL'ye getiririm diyor orijinal açılmamış şekilde. Malum Türkiye'den alınca fiyatlar bayağı pahalı o yüzden 30bin TL bayağı uygun geldi bana Ultra için. Fakat endişem şu, bu telefon yurt dışı geleceği için 2 yıl sonra server kayıt yaptırmam gerektiği zaman telefon yine de güncelleme alır mı? Bildiğiniz üzere S23 serisi 4 yıl yazılım 5 yıl da güvenlik yazılımı sözü veriyor. Açıkçası güncelleme olayı benim için önemli. O yüzden daha önce almış olan veya bilgisi olan arkadaşlarım bana bilgi verebilirse çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, guncelleme alir. Bunun IMEI ile alakası yoktur.
Merhaba arkadaşlar, bir tanıdığımın aracılığıyla Samsung 23 ultrayı Irak üzerinden 30bin TL'ye getiririm diyor orijinal açılmamış şekilde. Malum Türkiye'den alınca fiyatlar bayağı pahalı o yüzden 30bin TL bayağı uygun geldi bana Ultra için. Fakat endişem şu, bu telefon yurt dışı geleceği için 2 yıl sonra server kayıt yaptırmam gerektiği zaman telefon yine de güncelleme alır mı? Bildiğiniz üzere S23 serisi 4 yıl yazılım 5 yıl da güvenlik yazılımı sözü veriyor. Açıkçası güncelleme olayı benim için önemli. O yüzden daha önce almış olan veya bilgisi olan arkadaşlarım bana bilgi verebilirse çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

Samsungun yayınladığı orijinal güncellemeri otomatik olarak telefon yapar değil mi? Peki o zaman yurtdışından telefon alınmasının dezavantajı nedir? Garanti dışında.

@LBJ007,
Baska bir dezavantajı yok. Guncellemeler otomatik olarak gelir.
Peki server kayıt yaptırmazsam ne gibi bir eksisi olur? Yaptırdığım zaman da araştırdım kadarıyla anakartı açıyorlarmış. Bu ne kadar güvenilir bir işlem? Sonuçta parça çalma vs. Veya düzgün işçilik yapılmaması sebebiyle bazı sorunlarla karşılaşabilmem muhtemel. Ne önerirsiniz kafam çok karıştı. Alayım mı yoksa Türkiyede s23 modelini mi alayım?

Geri
Yukarı