Yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

Ucuz alıp paradan kazanayım derken zamandan çok kaybediyorsun. Birazcık mantıksız sayılır.

Ne marka düşünüyorsun? Değecek mi kayıt ücretinden bilgin var mı?

Yurt içi iPhone 12 kullanıyorum. Yurt dışı 13 Pro düşünüyorum. Ek olarak zaten kalıcı kayıt yaptırmayacağım.

Mantıklı hocam iPhone 11 aldım yurt dışı 8 ay yasal kullanım süresi var 70 TL'ye de 2 ay sonrasında durmadan geçici kayıt yaptırırorsun.

2 ay dışında tekrardan geçici 6 ay falan yaptıramıyor muyuz?

Vergiler ve IMEI kaydı olmasa mantıklı.

Kalıcı kayıt düşünmüyorum zaten hocam.

Yurt içi iPhone 12 kullanıyorum. Yurt dışı 13 Pro düşünüyorum. Ek olarak zaten kalıcı kayıt yaptırmayacağım.

2 ay dışında tekrardan geçici 6 ay falan yaptıramıyor muyuz?

Kalıcı kayıt düşünmüyorum zaten hocam.
hocam 6 aylık Kayıt diye bir muhabbet yok Her zaman iki ayda bir uzatılır sadece sizlere altı aydır elleri ile manuel olarak uzatırlar

Mantıklı mı derseniz uzatacağım demişsiniz mantıksız sayılmaz, eğer cihazı 5 yıl kullanmayı düşünmüyorsanız mantıksız değil ancak iPhone 12’de gayet yeterli bir cihaz bakarsanız ondan dolayı ne kadar kısa vadede mantıklı bir hareket bile olsa elinizdeki cihazda gayet iş görür (ve yabancı cihazı satmanız fiyat olarak ana değeri etkiler) ondan dolayı siz bilirsiniz.

Mantıklı mı derseniz uzatacağım demişsiniz mantıksız sayılmaz, eğer cihazı 5 yıl kullanmayı düşünmüyorsanız mantıksız değil ancak iPhone 12'de gayet yeterli bir cihaz bakarsanız ondan dolayı ne kadar kısa vadede mantıklı bir hareket bile olsa elinizdeki cihazda gayet iş görür (ve yabancı cihazı satmanız fiyat olarak ana değeri etkiler) ondan dolayı siz bilirsiniz.

Kararımı verdim hocam en iyisi yurt içi düz 13 almak😀 tekrar uzattırmayla falan uğraşamam. 12 evet kullanış olarak yeterli fakat %100 batarya berbat cihazda.

Geri
Yukarı