Yurt dışından iPhone almak mantıklı mı?

furkaniko

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Siber Güvenlik Uzmanı
Merhaba bir tanıdığım iPhone 14'ü yurt dışından 23.000 TL'ye getirdiğini söyledi Türkiye'de ikinci el iPhone 11'e 20.000 vermektense yurt dışı iPhone almak mantıklı mı?
Telefonu uzun süre kullanmayı düşünüyorum evde eski bir iPhone 6 cihazım var 4 ay SIM kartla 4 ay e SIM ile 8 ay kullanıp kalan 4 ayı da SIM kartımı farklı telefona takmayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda da eğer ki fiyat olarak beni kurtarırsa kaydettirmeyi düşünüyorum. Garanti durumu nasıl oluyor bilen arkadaşlar aydınlatırsa mutlu olurum.
Siz olsanız ne yapardınız?

Merhaba bir tanıdığım iPhone 14'ü yurt dışından 23.000 TL'ye getirdiğini söyledi Türkiye'de ikinci el iPhone 11'e 20.000 vermektense yurt dışı iPhone almak mantıklı mı?
Telefonu uzun süre kullanmayı düşünüyorum evde eski bir iPhone 6 cihazım var 4 ay SIM kartla 4 ay e SIM ile 8 ay kullanıp kalan 4 ayı da SIM kartımı farklı telefona takmayı düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda da eğer ki fiyat olarak beni kurtarırsa kaydettirmeyi düşünüyorum. Garanti durumu nasıl oluyor bilen arkadaşlar aydınlatırsa mutlu olurum.
20.000₺ kayıt ücreti mevcut. Ayrıca pasaportu üzerine kaydedilecek kişinin yurt dışına çıkması gerek. Hattını tanıdığın üzerine yaparsan kullanabilirsin ancak.
43.000₺ tutuyor toplam. Türkiye fiyatı 43.500₺ zaten. Değmez yani.

Alınır hocam kayıt fiyatı çok yüksek ama.

20.000₺ kayıt ücreti mevcut. Ayrıca pasaportu üzerine kaydedilecek kişinin yurt dışına çıkması gerek. Hattını tanıdığın üzerine yaparsan kullanabilirsin ancak.
43.000₺ tutuyor toplam. Türkiye fiyatı 43.500₺ zaten. Değmez yani.

Pro max alır belki.

En son IMEI kaydı 20 bin lira olmadan önce yurt dışından telefon almak mantıklıydı fakat IMEI kaydı pahalandığından beri hangi yurt dışından aldığın telefonu IMEI kaydettirmek yurt içi fiyatla aynı paraya denk geliyor o yzüden bana kalırsa mantıksız.

8 aylık uygulama bile kalkabilir tamamen şansa oynamış olursun alırsan. Kayıt yaptırmadığın sürece tamamen risk işi yani. Kayıt yaptırsanda zarar etmiş olursun en üst modeli almadığın sürece.

IPhone'ye geçmek istiyorum 1 yıl sonra veya 2 yıl sonra kayıt ettirmeyi düşünüyorum şimdi o fiyata iPhone 11 alırsam 14 almadığım için pişman mı olurum diye düşünüyorum aşırı kararsızım

IPhone'ye geçmek istiyorum 1 yıl sonra veya 2 yıl sonra kayıt ettirmeyi düşünüyorum şimdi o fiyata iPhone 11 alırsam 14 almadığım için pişman mı olurum diye düşünüyorum aşırı kararsızım
İkinci el al.

Şu anda yurt dışından iPhone almak yerine Türkiye cihazı alıp faturasin bir şirkete kestirip vergi iadesi almak için anlaşmak,
Ya da 2. El garantisi devam eden iPhone almak daha mantıklı
1. Seçenek imkanınız varsa mutlaka onu degerlendirin
Ayrica diğer kafanıza takılanlar için buraya bakabilirsiniz

Geri
Yukarı