Yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-07 at 19.14.52.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-07 at 19.14.52.jpeg
    33,8 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Arkadaşlar şu an iPhone SE kullanıyorum. Dokunmatiğim bozuldu ve dokunmatiği yaptırmaktansa yeni telefon mu alsam diye düşünüyorum. Daha uygun olduğu için yurt dışı almayı düşünüyorum, yılda 10 ay hatlı olarak kullanabiliyormuşuz galiba 2 ayda çaresine bakarım (arkadaşlarımdan bir şekilde açtıran oldu hattı). Sizce almak mantıklı mı kullanan var mı pişman mı?
Almayı düşündüğüm model iPhone 15 ya DA15Pro.

Bazıları garanti demiş de bizim burada Apple'ın IPhone'lara çok güzel destek verdiğini falan sanıyorlar herhalde. Apple'ın garantisi TR'de iPhone kısmı konusunda rezalet. Hocam siz ona buna bakmayın kesinlikle o paraya buradan %103 vergi bayılıp çok daha az özellikli bir iPhone 13 alıyorsunuz anca. Yurt dışı 15 Pro'ya da 15 Pro Max alın derim. Almayı mantıklı buluyorum bu yüzden. Fakat düz seriyi mantıklı bulmuyorum alacaksanız Pro modelleri alın derim. 8 ay hakkınız var burada her sene de bu hak yenileniyor. Kalan 4 ayı da eski model bir iPhone ile iCloud arama yönlendirme ile kullanabilirsiniz.

her fiziksel sime 4 ay her e sime 4 ay. Bazı model cihazlarda 2 fiziki 2 e sim var.
fiziksel sim varsa ek bi e sim daha oluyor ayni anda o kadar hesap kisminda bir suru ekleme var ama kullanim 2 kisaca 2 imei var bu da demek 4+4 8ay kullanim

garanti bos is zaten kapali kutu yari fiyata aldiktan sonra diyelim bozuldu ki cok nadir bir durum tuketici kaynakli olmadan bir tane daha alirsin ustune

burda bi tuhaflik var 3 imeili iphone yok ki

İlk defa böyle bir şey gördüm model numarası nedir gidip bende alayım :D
Hocam hong kong cihazların'da e-sim normalde yok. Global versiyonunda e sim var ama. Çok nadir olsa da alınıyor bu :)
fiziksel sim varsa ek bi e sim daha oluyor ayni anda o kadar hesap kisminda bir suru ekleme var ama kullanim 2 kisaca 2 imei var bu da demek 4+4 8ay kullanim

garanti bos is zaten kapali kutu yari fiyata aldiktan sonra diyelim bozuldu ki cok nadir bir durum tuketici kaynakli olmadan bir tane daha alirsin ustune

burda bi tuhaflik var 3 imeili iphone yok ki
4 imei hocam. 2 Fiziki 2 e sim 4. fotoda aşağıda kalmış

Yeni konular

Geri
Yukarı