Yurt dışı telefon geçici kayıt nasıl oluyor?

BetülA

Femtopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1. Bilgisayar

İ9 12900K
RTX 3090 24GB
64 GB Ram
12TB SSD + 7TB HDD

2. Bilgisayar

MacBook Pro M2

3. Bilgisayar

Lenovo IdeaPad 3 82KU00T7TX Notebook
Arkadaşlar öncelikle hepinize selam, önceki konumda da belirttiğim gibi mevcut (iPhone XS max) cihazım çok yıprandığı için kendime iPhone 14 Pro almaya karar verdim. Biliyorsunuzdur ki yurt dışından gelen telefonlar için kayıt ücreti 20.000 lira civarı olduğu için bazı yerlerde 6 aydan 2 yıla kadar geçici kayıt yaptıklarını gördüm. Sizce ne kadar güvenilirdir ve bu kaydı nasıl yapıyorlar? Bileniniz var ise tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pandemi zamanında yoğunluk yaşanmaması için e-Devlet üzerinden geçici kayıt yaptırma imkanı sağlanmıştı ancak geçen sene bu duruma son verdiler. Artık sadece ücretli olarak kayıt işlemi yapabiliyorsun.

Arkadaşlar öncelikle hepinize selam, önceki konumda da belirttiğim gibi mevcut (iPhone XS max) cihazım çok yıprandığı için kendime iPhone 14 Pro almaya karar verdim. Biliyorsunuzdur ki yurt dışından gelen telefonlar için kayıt ücreti 20.000 lira civarı olduğu için bazı yerlerde 6 aydan 2 yıla kadar geçici kayıt yaptıklarını gördüm. Sizce ne kadar güvenilirdir ve bu kaydı nasıl yapıyorlar? Bileniniz var ise tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.
Geçiçi kayıt diye bir şey artık yok. Pandemi döneminde uzatma işlemi yapılıyordu. Yurt dışından getirdiğiniz bir cihazı “yasal” bir şekilde kayıt etmek için 20.000₺ ödemeniz ve yurt dışına çıkmış olmanız gerekli. (iPhone’lar için zaten başka bir seçenek bulunmuyor. Bazı Android cihazlarlar yasal olmayan bir şekilde kayıt edilebiliyor.)

Geri
Yukarı