Yurt dışı telefon kaydı nasıl yapılır?

Anladım hocam uzun süren bir işlem mi? Peki pasaport işi tamamlandıktan sonra kaydı nereden yapacağız, internetten halloluyor mu yoksa bir kuruma gitmek gerekiyor mu?

Her şeyi sırasıyla anlatıyorum.
Öncelikle Ziraat Bankası'na gidip kartsız işlemlerden pasaport harcını yatırman gerek eğer kendin yapamazsan bankadaki güvenlik memurundan yardım iste veya PTT'ye gidip oradan harcı yatır sonra 199'u arayıp kendine bir randevu günü oluştur ardından nüfus müdürlüğüne gidip el ve parmak izinin örneğini ver sonra oradaki çalışanların yanına gidip öğrenci pasaportu talebinde bulunun sizden imza ve biyometrik fotoğraf isteyecekler bütün işlem tamam 1 haftada kapına gelir pasaportun veya daha da kısa sürebilir.

Türkiye'ye son 1 yıl içerisinde giriş kaydınızın olması gerekiyor diye biliyorum, haberiniz olsun.

Türkiye'ye son 1 yıl içerisinde giriş kaydınızın olması gerekiyor diye biliyorum, haberiniz olsun.
Yurt dışında 1 sene bulunmaya gerek yok diye biliyorum.
Hat sahibi kimin olucaksa onun pasaportuna kaydettirmek zorundasın ve son 1 yıl içinde yurtdışında bulunmuş olman lazım
Herkes farklı bir şey söylüyor bu konuda. Doğrusu nedir bunun?

Ben de internetten baktım ve 1 yıl içinde yurt dışına çıkıp gelmek gerekiyormuş anlaşılan. Kafamdaki soruların çoğu cevaplandı. Yanıt veren herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı