Yurt dışı telefon nasıldır?

Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili yeni uygulanmaya başlanan kanuni prosedürden haberiniz yok sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

iPhone değil, Android ayrıca direkt telefoncu satıyor bunu. Gümrük olayı yok yani. Bende ilanlara bakarken denk geldim bir bakayim dedim.

Bu arada fiyatını göre tercih edilebilir. 11T halledilir.

6.5k, normalde 15k civari.

iPhone değil, Android ayrıca direkt telefoncu satıyor bunu. Gümrük olayı yok yani. Bende ilanlara bakarken denk geldim bir bakayim dedim.
İphone da aynı android te aynı. Yurt dışından telefon getirmek için kendi pasaportunla giriş çıkış yapıp aldığın telefonun İMEİ numarasını Türkiye'de kullandığın hat ile eşleştirmen gerekiyor. Sadece kendi hattını kullanabiliyorsun. Ve yurt dışına çıkarken gümrüğe ben dönüşte telefon alıcam diye bilgilendirmen de gerkiyor.

İphone da aynı android te aynı. Yurt dışından telefon getirmek için kendi pasaportunla giriş çıkış yapıp aldığın telefonun İMEİ numarasını Türkiye'de kullandığın hat ile eşleştirmen gerekiyor. Sadece kendi hattını kullanabiliyorsun. Ve yurt dışına çıkarken gümrüğe ben dönüşte telefon alıcam diye bilgilendirmen de gerkiyor.
Sizin dediğiniz yolcu beraberi. Arkadaşın bahsettiği yurt dışından asya bölgesinden özellikle, kaçak getiriliyor. Sonra burada eski bir telefonun IMEI si kopyalanıyor. Bu kadar basit.

Alakası yok hocam. Yurtdışı bir cihazın var elinde diyelim. 2 ay içerisinde yurtdışına çıktıysanız cihazı kayıt edebiliyorsunuz.

@karambyte toplama cihaz konusunu biraz araştırmanı tavsiye ediyorum. Cihazı Türkiye de topluyorlar ekran ayrı anakart ayrı bataryayı ayrı sokuyorlar ülkeye yedek parça diye sokup burada birleştiriyorlar Adana'da çok yapılıyor bu iş toplama cihaz diye geçer.

Bu IMEI işi sarpa sarıyor ama her türlü açığı var random IMEI oluşturan programlar var çoğu MTK işlemcili telefona IMEI atarsin çok basit 2-3 ay ya da 6 ay sürüyor o random IMEI'nin yakalanması. Samsung'lara octopus boxla yaz 3-6 ay o götürür random IMEI 😂 sistemde daima açık var.

Arkadaşın pasaport kayıtı ve gümrükle ne alakası var ? Konuyla alakası yok.

@karambyte toplama cihaz konusunu biraz araştırmanı tavsiye ediyorum. Cihazı Türkiye de topluyorlar ekran ayrı anakart ayrı bataryayı ayrı sokuyorlar ülkeye yedek parça diye sokup burada birleştiriyorlar Adana'da çok yapılıyor bu iş toplama cihaz diye geçer.

Bu IMEI işi sarpa sarıyor ama her türlü açığı var random IMEI oluşturan programlar var çoğu MTK işlemcili telefona IMEI atarsin çok basit 2-3 ay ya da 6 ay sürüyor o random IMEI'nin yakalanması. Samsung'lara octopus boxla yaz 3-6 ay o götürür random IMEI 😂 sistemde daima açık var.
Kutudan çıkma cihazlar satılıyor.

İMEİ işi sarpa sarmıyor :)
İyi tool ve box'lar ile uzun ömürlü ve sağlam kullanım sunar. (Yine de yasadışı.)

@BehzatAmirim aynen kutudan çıkma cihaz ☺️☺️
Evet,gayet kutudan çıkma cihazlar ???

Geri
Yukarı