Yurt dışı telefona son sürüm MIUI yüklenilebilir mi?

Her zaman böyle bir risk var.
Benim adama doğru düzgün kurması için ne diye izah etmem gerekiyor ? Bana, en son sürüm kurulursa şebeke vermez falan filan dedi. Ama telefoncuya vermeden önce son sürüm kullanabiliyordum.
ROM'a göre değişir. Custom ROM kurmayı biliyorsanız MIUI yerine LineageOS öneririm.
Adama ne diye izah edebilirim ? Ya ben izah edemiyorum ya da adam bu işten anlamıyor. Şebeke vermez falan diyor. Evde yapıp kendim kursam bir şey olur diye ellemiyorum. Adama veriyorum adam 2 seferdir eski sürümü kuruyor. Mi hesabını girince güncelleme otomatik gelecek dedi, girmeye çalıştım. Mi durduruldu gibi bir çökme hatası aldım. Zaten adam Redmi Note 7 telefona Mix 2S telefonun romunu kurmuş sanırım. Google hesabıma böyle bir bildirim geldi çünkü;

Dosya Ekleri

• dsadasdas.png
    dsadasdas.png
    37,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Her gidişte adama para veriyorsanız eğer başka servise götürün, hak etmediği bir ücret aldıysa da yiyemesin.
Belli ki bir bilgisi yok, sallayarak yapıyor, olursa olur olmazsa olmaz hesabı. Net açıklama yok, durum sizin izaha kaldıysa...

ROM önerisi olarak da Xiaomi. Eu ROM öneririm, eea (Avrupa global) değil, Custom olan eu ROM. Stock roma göre temiz ve stabildir.

Bu işleri kendiniz araştırıp öğrenin, telefonu başkalarına teslim etmeyin, güvenilmez. Şahsen ben güvenemiyorum.

Her gidişte adama para veriyorsanız eğer başka servise götürün, hak etmediği bir ücret aldıysa da yiyemesin.
Belli ki bir bilgisi yok, sallayarak yapıyor, olursa olur olmazsa olmaz hesabı. Net açıklama yok, durum sizin izaha kaldıysa...

ROM önerisi olarak da Xiaomi. Eu ROM öneririm, eea (Avrupa global) değil, Custom olan eu ROM. Stock roma göre temiz ve stabildir.

Bu işleri kendiniz araştırıp öğrenin, telefonu başkalarına teslim etmeyin, güvenilmez. Şahsen ben güvenemiyorum.

Custom ROM'larda bilgi çalınma olayı varmış. Ben stock ROM istiyorum. Cihazın ilk geldiği halde ki ROM'u.

Ben atmasına ROM'u atarım. Sorun değil de, adam benden 600TL para aldı. Arka kapak, ön ekran, çerçeve bunlara 400TL aldı. Sonrasında telefon kendini resetliyordu, götürdü babam bir 200TL daha almış. 2 gündür adamla tartışıyorum. Eğer tekrar yapamazsa işi ben öğreteceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Custom ROM'larda bilgi çalınma olayı varmış. Ben stock ROM istiyorum. Cihazın ilk geldiği halde ki ROM'u.

Bilgi çalınma durumu ROM'a göre değişir. Elbette sizin tercihinize kalmış. Root attıktan sonra bilinçsiz kullanım sonucu bilgiler hayli hayli çalınabilir o ayrı (atılırsa). / stock veya Custom fark etmez istenilirse her türlü çalınır.
Eu'nun farkı, Stock ROM'a göre (gereksiz/fazlalık uygulamalardan vb) daha arındırılmış, stabil hali.
Yine dediğim gibi, işinin ehli birine emanet edin. Orijinal ROM atılıp da telefonun ismi farklı yazamaz.

**Umarım kasaya ekrana orijinal malzeme kullanmıştır. Anlattıklarınızdan ben açıkçası adamdan işkillendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi çalınma durumu ROM'a göre değişir. Elbette sizin tercihinize kalmış. Root attıktan sonra bilinçsiz kullanım sonucu bilgiler hayli hayli çalınabilir o ayrı (atılırsa). / stock veya Custom fark etmez istenilirse her türlü çalınır.
Eu'nun farkı, Stock ROM'a göre (gereksiz/fazlalık uygulamalardan vb) daha arındırılmış, stabil hali.
Yine dediğim gibi, işinin ehli birine emanet edin. Orijinal ROM atılıp da telefonun ismi farklı yazamaz.

**Umarım kasaya ekrana orijinal malzeme kullanmıştır. Anlattıklarınızdan ben açıkçası adamdan işkillendim.
Buradan hangisini seçmeliyim ? Hangisi orjinal olan ? Ve apk uygulama kullanmıyorum. Bilgiler nasıl çalınsın ki ?

Dosya Ekleri

• dsdsd.png
    dsdsd.png
    80,5 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı