Yurt dışı telefonun IMEI kaydı nasıl oluyor?

thebiscuit

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Yurt dışından annem iPhone getirecek 2 ay sonra annemin adına kayıt ettireceğim fakat benim Turkcell hattım babamın üstüne kayıtlı. Benim galiba bu hattı annemin üstüne geçirmem gerekiyor telefonu kullanabilmem için.

Hattı annemin üstüne geçirmeden önce babamın adına kayıtlı olan SIM kartı taksam belirli bir süre telefon açık oluyor ya. 1 ay falan kullanıp sonra hattı annemin üstüne geçirip annemin adına kayıt ettirip kullanabilir miyim?

Kısacası babamın adına kayıtlı olan simkartı 1 kere taktıktan sonra o kişinin adına kayıt ettirme zorunluluğu var mı, yoksa sonradan annemin adına kayıt edip kullanabilir miyim?

Son düzenleme:
Merhaba. Yurt dışından annem iPhone getirecek 2 ay sonra annemin adına kayıt ettireceğim fakat benim Turkcell hattım babamın üstüne kayıtlı. Benim galiba bu hattı annemin üstüne geçirmem gerekiyor telefonu kullanabilmem için.

Hattı annemin üstüne geçirmeden önce babamın adına kayıtlı olan SIM kartı taksam belirli bir süre telefon açık oluyor ya. 1 ay falan kullanıp sonra hattı annemin üstüne geçirip annemin adına kayıt ettirip kullanabilir miyim?

Kısacası babamın adına kayıtlı olan simkartı 1 kere taktıktan sonra o kişinin adına kayıt ettirme zorunluluğu var mı, yoksa sonradan annemin adına kayıt edilebilir mi?
20.000 TL veriyorsunuz oluyor, iPhone’da IMEI attıramazsınız.

Kısacası babamın adına kayıtlı olan simkartı 1 kere taktıktan sonra o kişinin adına kayıt ettirme zorunluluğu var mı, yoksa sonradan annemin adına kayıt edilebilir mi?
Merhabalar, öncelikle belirtmek isterim sım kartını taktıktan sonra o kişinin üzerine kayıt ettirilmesi gerekiyor lakin bu büyük bir sorun yaşatmayacaktır diye düşünüyorum

ayrıca ve ayrıca son gelen yasa da ki değişikliklerde sanırsam şuna benzer bi madde vardı;
kullanım süresi dolduğunda hat sahibinin telefonu kendi veya pasaport sahibinin üzerine kayıt ettirmesi gerekiyor
Dolayısıyla annen burda pasaport sahibi oluyor yani telefonu alan kişi yahut babanda türkiye de mevcut bir hattı o telefona takıyor. sonuca bakacak olursak yasal çizgilerden çıkmadığın sürece annenin üzerine kayır ettirebilirsin

Geri
Yukarı