Yurt dışı telefonun kullanım süresi her yıl yenileniyor mu?

Bütçe
10.000

SteelEagle

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Öğrenciyim, bu yüzden uygun fiyatlı (10 bin TL bandında) telefon almayı planlıyorum. Almayı düşündüğüm telefon ise yurt dışı, çift simli (birisi e-sim) İPhone 11 Pro. Bildiğim kadarıyla bu telefonun yılda 8 ay kullanım hakkı var. Kalan 4 ay da başka bir telefonla beraber kullanmayı düşünüyorum. Sorum şu, bu kullanım hakkı her yılın başında yenileniyor mu? İlerde yenilenmeme gibi bir durum olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kayıt yaptırmadığın veya yurt dışını çıkış giriş yapmadığın sürece sanırım bir defaya mahsus o süreyi sana tanıyor. Her yıl yenilenmiyor diye biliyorum o geçici hakkın.

Son düzenleme:
Bug değil normali bu, bende yurt dışı cihaz kullanıyorum, geçen yıl Temmuz'da aldım, yıl başında yenilendi.
BUG derken sistem açığı gibi resmen. Kayıt masrafı olmadan 8 ay kullanmak ve her sene tekrar 8 ay hakkının yenilenmesi büyük bir masraftan kurtarıyor anladığım kadarıyla.

BUG derken sistem açığı gibi resmen. Kayıt masrafı olmadan 8 ay kullanmak ve her sene tekrar 8 ay hakkının yenilenmesi büyük bir masraftan kurtarıyor anladığım kadarıyla.

Evet genel olarak öyle, 4 ayı'da kurtaracak yedek telefon varsa, hotstop yaparsın onunla ve böylelikle ucuza kurtarırsın.

Ben de yanlış biliyor olabilirim ama bu şekilde kayıtsız kullanmanın Bug'ı gibi oluyor sanki :D
Devlet maalesef bizi bu açıkları bulmaya itiyor. 20 bin lira kayıt ücreti gerçekten çok fazla

Evet genel olarak öyle, 4 ayı'da kurtaracak yedek telefon varsa, hotstop yaparsın onunla ve böylelikle ucuza kurtarırsın.
Aynen öyle. Evde kullanmadığım İPhone 5S telefon var minik. Kalan 4 ay onunla birlikte kullanmayı düşünüyorum. Zaten iki İphone aynı İCloud hesabına bağlıysa birine arama geldiğinde diğeri de çalıyor. Ama korktuğum şey devletin, her sene başında yenilenme olayını kaldırması. Bakalım ilerleyen dönemde ne olacak

Geri
Yukarı