Yurt dışı ürünlerin Türkiye'de garantisi var mıdır?

berke hindistan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yurt dışı ürünü olan ASUS ve MSI laptoplar buldum 1 sene garantileri varmış global olarak bu garanti nasıl işliyor acaba? Herhangi bir şey olduğu zaman bu ürün yurt dışı deyip tamir etmeme/değişim gibi problemler çıkartır mı?

Asus marka ürününü eğer Uluslararası Garanti dahilindeki bir ülkeden aldıysan, programa dahil ülkelerde 1 yıl boyunca, servis ve tamir/yedek parça hizmetinden yararlanabilirsin. Ama değişim ve iade hizmetinden yararlanamazsın. Değişim/iade hakkın olur ve bunu kullanmak istediğinde, ilk satın alma ülkesinde yeni bir başvuruda bulunman gerekir.

Peki yurt dışındaki alım yerine kargoyla yollayıp değişim/tamir vs. yaptırabiliyor muyum?
Bu sorunu orada yaşayan biri cevaplasa daha güzel olur. Ama sen burada mesela Teknosa'dan aldığın ürünü garantiye göndermek isediğinde, aldığın Teknosa şubesine bir kağıt ile kargolasan ne olur? Çok büyük ihtimalle olmaz, bir ihtimal üstüne de aygıtının kaybolma-çalınma riski olur kayıtsız şubeye girdiği için.

Ayrıca kargo ücretlerinin de çok anlamsız olacağını düşünüyorum. Bataryaya sahip teknolojik bir ürünü yurtdışına kargolaman ayrıca ayrı bir sorun olabilir.

Ama Amazon(yabancı)'dan alaccağım diyorsan bu sorunu alacağın sitenin Amazon müşteri hizmetlerine sorman daha mantıklı olabilir. Onların belki bir program ve prosedürü vardır.

Bu sorunu orada yaşayan biri cevaplasa daha güzel olur. Ama sen burada mesela Teknosa'dan aldığın ürünü garantiye göndermek isediğinde, aldığın Teknosa şubesine bir kağıt ile kargolasan ne olur? Çok büyük ihtimalle olmaz, bir ihtimal üstüne de aygıtının kaybolma-çalınma riski olur kayıtsız şubeye girdiği için.

Ayrıca kargo ücretlerinin de çok anlamsız olacağını düşünüyorum. Bataryaya sahip teknolojik bir ürünü yurt dışına kargolaman ayrıca ayrı bir sorun olabilir.

Ama Amazon(yabancı)'dan alaccağım diyorsan bu sorunu alacağın sitenin Amazon müşteri hizmetlerine sorman daha mantıklı olabilir. Onların belki bir program ve prosedürü vardır.

Amazon'dan almayacağım birinden alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı