Yurt dışı Xiaomi Mi 10T alınır mı?

Sensör sorunu vs. kronik sorunu var gibi cihazın hocam. Hala kararsızım hocam :) Ya yurtdışı alıp Custom ROM atacagım ya da başka cihaz bilmiyorum. Sizce ne yapmak lazım? :D

Ben olsam yurtdışı Mi 10T alırdım. Sorunsuz cihaz mı var?
İlk Mi 6 aldığımda ghost screen, çerçeve soyulması, mikrofon sorunu var deniyordu. Hiçbir sorun yaşamadım.

Ama yok ben sağlamcıyım dersen, bütçen zaten 5K.
Daha önce de yazılan S20 FE'yi alıp rahatına bak.

İşlemci bi' tık kötü ama bu da olabilir Note seversen:

Yine Xiaomi ama bunu da atacağım:
Xiaomi'yi övmeden durmaya çalışıyorumdur: :D
boynundaki-damari-gelirgin-olan-adam_2142436.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam yurt dışı mi 10t alırdım. Sorunsuz cihaz mı var.
İlk mi 6 aldığımda Ghost screen, çerçeve soyulması, mikrofon sorunu var deniyordu. Hiçbir sorun yaşamadım.

Ama yok ben sağlamcıyım dersen. Bütçen zaten 5k.
Daha önce de yazılan S20 FE alıp rahatına bak.

İşlemci bir tık kötü ama bu da olabilir Note seversen:

Eki Görüntüle 1018270

Hocam S20 FE'de ekran ya da dokunmatik sorunu vardı, tam hatırlamıyorum.
F2 Pro ise güzel bir seçenek olur.

Sensör sorunu vs kronik sorunu var gibi cihazın hocam hala kararsızım hocam :) ya yurt dışı alıp Custom ROM atacagım ya da başka cihaz bilmiyorum :D sizce ne yapmak lazım :D

Hocam Mi 10T'nin kronik sorunu yok diye biliyorum.
Birçok kullanıcı birçok farklı şeyden sorun yaşıyor, bu her cihaz için geçerli.
ROM atarsanız sizi hiç üzmeyecek bir cihaz.

Oyun oynayacaksanız Exynos 990'dan uzak durun öncelikle. Mi 10T yerine F3 alabilirsiniz. F3 için parlaklığı düşürme gibi bir sorun vardı, onun dışında önerim F3 olur.

Ben olsam yurtdışı Mi 10T alırdım. Sorunsuz cihaz mı var?
İlk Mi 6 aldığımda ghost screen, çerçeve soyulması, mikrofon sorunu var deniyordu. Hiçbir sorun yaşamadım.

Ama yok ben sağlamcıyım dersen, bütçen zaten 5K.
Daha önce de yazılan S20 FE'yi alıp rahatına bak.

İşlemci bi' tık kötü ama bu da olabilir Note seversen:

Eki Görüntüle 1018270

Yurtdışı alınca global bir cihaz mı degil mi bunu nasıl anlarız? Sürekli IMEO düşme sorunu vs yaşar mıyız? Eski bir Android cihazın IMEI'sini attırsam sorun olur mu acaba?

Hocam S20 FE'de ekran ya da dokunmatik sorunu vardı, tam hatırlamıyorum.
F2 Pro ise güzel bir seçenek olur.

Hocam Mi 10T'nin kronik sorunu yok diye biliyorum.
Birçok kullanıcı birçok farklı şeyden sorun yaşıyor, bu her cihaz için geçerli.
ROM atarsanız sizi hiç üzmeyecek bir cihaz.
Sensör sorunu ve hoparlörde konusurken gürültü sorunu var deniliyor hocam. Sanırım ROM atmak en iyisi. Fakat daha önce hiç ROM atmadım, yapabilir miyim bilemedim :)
@Producer38 EU ROM olabilir. Çok tercih edilen orijinaline bağlı bir ROM. Ama bence ROM atmaya da gerek kalmaz.

Daha önce hiç ROM vs ugrasmadım. Kolaylıkla yapabilir miyim ve ayrıca ROM atınca Türkçe olarak kullanabiliyor muyum?

Oyun oynayacaksanız Exynos 990'dan uzak durun öncelikle. Mi 10T yerine F3 alabilirsiniz. F3 için parlaklığı düşürme gibi bir sorun vardı, onun dışında önerim F3 olur.

Teşekkür ederim hocam öneriniz için.

Yurt dışı alınca global bir cihaz mı degil mi bunu nasıl anlarız. Sürekli IMEI düşme sorunu vs yaşar mıyız? Eski bir Android cihazın imesini attırsam sorun olur mu acaba?

Kendine ait kimsenin bilmediği bir IMEI attırırsan hiçbir şey olmaz. Ama aldığın yer büyük ihtimalle bu hizmeti yapıyordur. Kendi IMEI'ni adama veririsin onu atar.

Daha önce hiç ROM vs ugrasmadım kolaylıkla yapabilir miyim ayrıca ROM atınca Türkçe olarak kullanabiliyor muyum?

İnternetten araştır, birçok rehber var. İlk sefer için yapmak zorlayabilir. Alıştıkça rahat oluyor. Öncelikle Bootloader kilidi açılması gerek. En kolay olarak TWRP ile ROM yüklemeyi öneririm. ROM'lar arası geçiş kolay da olur. En popüler Custom ROM'lara buradan ulaşabilirsin: ROM'lar

Yükleyeceğin ROM'un Türkçe olup olmadığını araştırıp bulman lazım, hepsi Türkçe olmayabilir. Eu ROM tavsiyemdir. Stabil çalışır ve Türkçe'dir.
Ancak daha önce de dediğim gibi Custom ROM'a geçmek mantıklı değil. Global ROM'un bir sıkıntısı yok. Custom ROM'da güncellemeler gelmeyebiliyor ve her yeni sürümde yeniden ROM atmak zorunda kalırsın.
Yurt dışı alınca global bir cihaz mı degil mi bunu nasıl anlarız.

Global cihazın diğerlerinden hiçbir farkı yok. Yalnızca hangi bölge için üretildiğini belirtir.
Hangi bölge olduğunu anlamak için:
Telefonu aldıktan sonra, Ayarlar -> telefon hakkında'da bulunan model numarasına bak. Numaranın sonundaki harf bölgeyi ifade eder.
GGobal versiyon
IHindistan versiyon
CÇin versiyon
EÇin versiyon

Geri
Yukarı