Yurt dışı yüksek lisans (Polonya)

Kagan Ama 3.02

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben elektrik- elektronik mühendisliği mezunuyum. Mezuniyet ortalamam 3'ün üzerinde. Şu anda bir firmada dizayn mühendisi olarak çalışıyorum; bundan öncesinde ise bir şirkette yurt dışı etkinliklerinde operasyon asistanıydım. Kabaca CV'm şu şekilde; Polonya'da 2 dönem erasmus yaptım; Berlin teknik üniversitesinde 3 ay boyunca gömülü sistemler üzerine bir projede çalıştım. Şimdi Türkiye'deki işim beni ne maddi olarak ne de geliştirme anlamında tatmin ediyor. Yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum. Maddi durumumu düşündüğümde Almanya'yı karşılayamam. Çalıştığımda bir miktar para alıyordum, bu sayede geçindim. Benim de aklıma Polonya geldi. Daha önce yüksek lisans yapmış olan var mı? Alternatiflere de açığım tabii. Bütçem çok fazla değil, keşke olabilse. Gittiğimde de çalışıp geçinmeyi düşünüyorum. Sizce tüm bunlara değer mi, yapmalı mıyım? Benim de sizin için yardımcı olabileceğim bir şey varsa seve seve olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bunu en iyi sen anlarsın. Nasıl olsa erasmus yapmışsın orada. Burs programları ve başvuruları için çeşitli siteler var, onları inceleyebilirsin.

Geri
Yukarı