Yurt dışına çıkmak için ne yapılmalı?

Evlenip gitmek diye bir şey yok o kadar kolay şeyler değil onlar. O ülkede evlenmen gerekiyor çoğu ülkede bunun içinde yine kaçak girmen gerekiyor yoksa nasıl girip evleneceksin.

Biliyorum arkadaşa konuştuğu kişi iş falan ayarlamıştı 2 ay sonra falan gitmişti.

Hepsi biraz saçma özellikle son ikisi. Birisi ile evlenmek için oraya bir gidin yüz yüze konuşarak evlenirsiniz. Her şirket de sizi yurt dışına göndermez fakat iyi bir maaş ile kendiniz biriktirip gidebilirsiniz. Zaten o kadar maaşı da biriktirebiliyor iseniz, Türkiye de para olunca cennet gibi bir yer.

Hocam bence de öyle zaten. İtirazım yok hatta ben kendimi geliştirip adam gibi çıkmak istiyorum fakat burada şöyle bir sorun var üstte de belirttim işe girdiğim zaman bana maksimum 5-6k verirler yetiştirmek için alırlar sonuçta zaten çok bir bilgim de yok. Bu kısımda tıkanıyorum.

Hocam bence de öyle zaten. İtirazım yok hatta ben kendimi geliştirip adam gibi çıkmak istiyorum fakat burada şöyle bir sorun var üstte de belirttim işe girdiğim zaman bana maksimum 5-6k verirler yetiştirmek için alırlar sonuçta zaten çok bir bilgim de yok. Bu kısımda tıkanıyorum.
Maalesef eğer üniversite temeli vb bir şey yok ise her halükarda ezileceksiniz başta. Yani buna çözüm, diplomasını alıp birkaç da yabancı dil bilmek. Bu planlar sonucunda da 1.5 değil 10 yıl daha buradasınız demek.

İltica başvurusu var aga, kaçak girdikten sonra polislere teslim oluyorsun sonra kampa götürüyorlar bir arkadaşım şu an Almanya'da kampta kalıyor aylık 300 euro harçlık alıyor. Hiçbir giideri yok yeme içme kampta yapılıyor :D
Bence bir insanın asalak bir canlı kadar yaşaması kadar utanç verici ve zora gidecek bir şey olamaz. Elin kolun tutuyor, engelin yok ise kendin çalışmak her zaman daha iyidir.

Maalesef eğer üniversite temeli vb bir şey yok ise her halükarda ezileceksiniz başta. Yani buna çözüm, diplomasını alıp birkaç da yabancı dil bilmek. Bu planlar sonucunda da 1.5 değil 10 yıl daha buradasınız demek.

İşte bundan dolayı kaçak olarak direkt gitsem mi diye düşünüyorum. Sağlam bir İngilizcem minimum 1 sene sürer. Yazılım alanında da minimum 1 sene pişmek gerekiyor. En mantıklı seçenek hangisi olur?

İşte bundan dolayı kaçak olarak direkt gitsem mi diye düşünüyorum. Sağlam bir İngilizcem minimum 1 sene sürer. Yazılım alanında da minimum 1 sene pişmek gerekiyor. En mantıklı seçenek hangisi olur?
Varsayalım ki kaçtınız, ileride içeri girdiğiniz zaman kamptan veya içeri girince elinizde bir şey olmadan ne yapabilirsiniz ki? Her zaman kendi ayaklarının üzerinde durabilecek bir seviyeye gelmek en doğrusudur. Hayallere giden yollar kısa sürmez zaten. Bence her şeyinizi tamamlayınca kendi imkanınız ile gidin.

Benim anlamadığım ne bu acele? Niye 1.5 sene içerisinde gitmek istiyorsun?
Elinde adam akıllı yetkinlik yok, bir şey yok.
İngilizce'n bile yok.

Benim anlamadığım ne bu acele? Niye 1.5 sene içerisinde gitmek istiyorsun?
Elinde adamakıllı yetkinlik yok, bir şey yok.
İngilizce'n bile yok.

Hocam yaşım 23, 25'i geçmeden gitmek istiyorum. Zaten 1 buçuk sene deme sebebim de buydu, bir yandan İngilizce kursuna gidip ayrı bir yerde de yazılım alanında gelişmek istiyorum. Ne kadar erken o kadar iyi kısacası. Ben bana en uygun yolu arıyorum.

Varsayalım ki kaçtınız, ileride içeri girdiğiniz zaman kamptan veya içeri girince elinizde bir şey olmadan ne yapabilirsiniz ki? Her zaman kendi ayaklarının üzerinde durabilecek bir seviyeye gelmek en doğrusudur. Hayallere giden yollar kısa sürmez zaten. Bence her şeyinizi tamamlayınca kendi imkanınız ile gidin.

Hocam öyle öyle de ben hayallerimi yurt dışına çıktıktan sonra gerçekleştirmek istiyorum, TR'de bu mümkün değil. Ne kadar erken çıkarsam o kadar iyi.

Geri
Yukarı